Skip to main content

بازاریابی گردشگری: جاذبه های گردشگری آلمان

بازاریابی گردشگری: جاذبه های گردشگری آلمان

 • نگاهی کلی به آلمان

جمهوری فدراتیو آلمان(Germany) یکی از کشورهای اروپای غربی است که از شمال با دریای شمالی و دریای بالتیک و دانمارک و از شرق با لهستان و جمهوری چک و از جنوب با اتریش و سوئیس و از غرب با فرانسه و لوکزانبورگ و هلند هم مرز است.

پایتخت و محل استقرار دولت آن برلین است. پس از جنگ جهانی دوم که آلمان آغازگر آن بود این کشور به دو بخش آلمان غربی و آلمان شرقی تقسیم شد و دیوار برلین مرزی میان این دو بخش شد.

 • نام آلمان

در زبان فارسی نام آلمان برمی گردد به قبیله ی آلامان ها که در گذشته های دور در این کشور می زیستند و هم چنین در زبان های فرانسوی و اسپانیایی نام این کشور به آلامان ها برمی گردد.

 • زبان

زبان رسمی این کشور زبان آلمانی است و دارای زبان های اقلیت از جمله دانمارکی و فریسی و رومی و سوربی است و گروه زبانی که توسط مهاجران صحبت می شود کردی و ترکی است.

 • مذهب

اغلب مردم آلمان مسیحی هستند و در میان زنان امید به زندگی ۸۱ سال ومردان   ۷۶ سال است.

 • جغرافیای طبیعی

این کشور دارای ۱۶ ایالت است که بزرگترین ایالت آن بایرن یا باواریا در جنوب و کوچک ترین برمن در شمال غربی است. آلمان ترکیبی از دشت و جنگل و کوه و تعدادی جزیره و مجموعه ای از باتلاق ها و دریاچه هاست. بزرگ ترین دشت آلمان دشت های راین بالا و وستفالن  و دشت های منطقه ی لایپزیگ هستند و بلندترین  کوه آلمان تسوگ اشپیتسه در قسمت آلمانی رشته کوه آلپ در جنوب این کشور با ارتفاع ۲۹۶۲ متر است.

 • اقتصاد

این کشور به دلیل وجود در مرکز اروپا، قطب حمل ونقل اروپا به حساب می آید و در شبکه ی بزرگراهی و اتوبانی از نظر مقدار و طول، دارای رتبه ی سوم جهان است و هم چنین دارای سومین فرودگاه بزرگ اروپا به نام فرودگاه فرانکفورت است.

 • آب و هوا

بیشتر مناطق کشور آلمان دارای آب و هوای معتدل فصلی است و این یعنی چهار فصل سر جایش است و هوا خیلی سرد و یا گرم نمی شود. آب و هوای این کشور با وزش باد اقیانوس اطلس (آتلانتیک) متغیر است.

 • سیاست

مبنای تصمیم گیری در جمهوری فدراتیو آلمان، قانون اساسی این کشور است که در آن بر بردموکراتیک این کشور تأکید شده است. در رأس دولت این کشور رئیس جمهور قرار دارد که بیشتر نقش نمادین دارد و تصمیم گیری ها در آلمان بر عهده ی رئیس حکومت است که صدر اعظم نامیده می شود.

 • جشن و جشنواره ها

آلمان دارای چندین جشن و جشنواره است  که از جمله ی آنها:

 • جشنواره فیلم برلین که در فوریه هرسال در برلین برگزار می شود.
 • جشن فاشینگ که در آن مردم لباس دلقک می پوشند و ماسک می زنند و یا گریم می کنند.

جشنواره باخ که در این جشنواره ساخته های باخ موسیقی دان گرانقدر کلاسیک توسط گروه های موسیقی آماتور و حرفه ای دوباره نوازی می شود.

 • غذا و آشپزی

از ابتدای قرن هفدهم که آشپزی به سبک آلمانی متولد شد، سیب زمینی یک جایگاه ثابت را در سرو غذا پیدا کرد. یک میان وعده ی غذای آلمان به طور معمول از گوشت و مقداری سیب زمینی  و آب گوشت تشکیل شده است که سبزیجات و سالاد هم در کنارش سرو می شود.

 • میراث فرهنگی مادی

آلمان از نظر میراث فرهنگی مادی دارای ۳۳ اثر فرهنگی و ۳ اثر طبیعی است که در فهرست یونسکو نیز به ثبت رسیده است. ازجمله:

بناهای رومی و کلیسای جامع سن پیتر و کلیسای بانوی مادر تریر.

 • آشنایی با برخی از شهرهای آلمان

از شهرهای آلمان می توان از برلین نام برد که به نام شهر چندچهره نام برده می شود. برلین دارای  معماری فوق العاده است و دارای بهترین باغ وحش دنیا و شنیده ترین ارکسترهای دنیاست. این شهر با تمام تاریخی بودنش یک شهر مدرن است و دلیل مدرن بودنش مهم بودن شهر و هویتش و زیبا و آسان بودنش است. تابستان های برلین رویایی است و می توان از اردیبهشت ماه تا اواسط مهرماه  را از بهترین فصل های برلین نام برد.

برلین دارای مشهورترین حیوانات دنیا است و نماد این شهر یک خرس بزرگ قهوه ای است که روی پاهایش ایستاده است.

 از جمله دیدنی های برلین عبارتند از: کاخ شارلوتن بورگ و کلیسای جامع برلین و جزیره ی موزه هاست.

از دیگر شهر های آلمان  می توان از مونیخ نام برد که شهر راهبان  و شهر بزرگترین جشنواره های جهان و شهر فوتبال و جنوبی ترین شهر آلمان و سومین شهر بزرگ آلمان است. مونیخ دارای طبیعت ومعماری حیرت انگیز است .

مونیخ یکی از بزرگترین پارک های دنیا رو در خود جای داده است که محل تفریح کودکان و تفریح و استراحت است. از جمله دیدنی های مونیخ می توان از موزه شهر و میدان مارین و موزه ی هنر مصر نام برد.

شهر دیگر آلمان، هامبورگ است که شهری صنعتی و چندملیتی نام برده می شود که بزرگترین بندر آلمان و سومین بندر بزرگ اروپا و هشتمین بندر بزرگ جهان را دارد. این شهر دارای یک دریاچه ی ۱۶۰ هکتاری درست در وسط شهر است. آب هوای این شهر اقیانوسی و بسیار مرطوب است.

هم چنین این شهر دارای اولین باغ وحش بدون قفس است. از جمله مکان های دیدنی این شهر: شیله هاوس و بندر هامبورگ و راتهاوس است.

از جمله شهر های دیگرآلمان شهر فرانکفورت است که شهر ترین ها نام برده می شود. این شهر بعد از برلین بیشترین موزه ها را دارد. این شهر، شهرمجسمه ها و نماد های عجیب و مدرن است. یکی از مهم ترین علامت ها علامت آبی رنگ یورو واحد پول مشترک اروپا در مرکز شهر است. از جمله دیدنی های فرانکفورت: برج اصلی وهاپت واخه و خانه ی گوته و موزه ی تاریخ است.

شهر هانوفر از دیگر شهرهای آلمان است که شهر سبز و شهر نمایشگاه ها نام برده می شود. این شهر دارای فرهنگ و سنت قدیمی اما مدرن است با باغ های زیبا و پارک های بزرگ. این شهر دارای بهار و تابستانی بی نظیر است و پاییزی زیبا و زمستانی سرد می باشد. مرکز تاریخی این شهر بارها تخریب و بعد از آن بازسازی شده است به همین دلیل هانوفر شهر مدرن وجدیدی است. مهم ترین نمایشگاه های هانوفر میتوان از نمایشگاه کامپیوتر و صنعت و تکنولوژی وهانوفر نام برد. نشان بارز این شهر ساختمان تالار شهر جدید است که در کنار دریاچه ی ماش قرار گرفته و انعکاس گنبد سبز رنگش بر دریاچه جلوه ی زیبایی دارد.

از به یاد ماندنی های هانوفر ساعت قدیمی و معروف کروپکه درست در بالای مرکزی ترین ایستگاه متروی شهر است. از جمله مکان های دیدنی هانوفر: پارک شهر و کلیسای مارک و موزه ی تاریخ و استادیوم شهراست.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:  کانال تلگرام آقای بازاریاب   |    پیچ اینستاگرام بزاززاده  

شماره تماس جهت مشاوره!