سهم-بازاریابی-کوکاکولا-در-بازار…., بزاززاده

سهم بازاریابی کوکاکولا در بازار….

شرکت کوکاکولا اولین بار توسط دکتر جان پمبرتون تاسیس و پایه گذاری شد . امروز این شرکت مهم در صنعت نوشیدنی با عملکرد جهانی اش در بیشتر از ۲۰۰ کشور با ادارات مرکزی اش در ایالات متحده آمریکا واقع شده است. امروزه بیش از ۳۰۰ برند نوشیدنی و بالاتر از ۶ بیلیون نوشیدنی در سرتاسر دنیا در روز مصرف می شود.

در حال حاضر شعار کوکاکولا عوض شده است: “مفید برای همه کسانی که با تجارت ما همراه شوند. “ این شعار؛ شعار امروز این شرکت است و شرکت کوکاکولا  امیدوار است که نوشیدنی های خود را با بهترین کیفیت برای همگان، و نیز برای پرسنل رده بالای خود فراهم کند.

سهم بازاریابی کوکاکولا در بازار

بازاریابی بخشی است که در برنامه تجارت، قیمت، ارتقاء و توزیع محصول های هر شرکتی استفاده می شود و این شرکت نیز از این قانون مستثنا نیست. بازاریابی شرکت کوکاکولا شامل:

  • آنالیز موقعیت
  • هدف تجارت
  • هدف های عینی
  • استراتژی بازاریابی و سرشتن آن ها
  • نظارت و کنترل می باشد.

شرکت کوکاکولا بیشتر از یک قرن است که در حال فعالیت است و بسیار موفق بوده است. رسیدن به این سطح  از کمال در دوره حیات تجارت یک محصول بسیار متداول و رایج است، و در عین حال بسیار ناچیز نیز می باشد (با در نظر گرفتن مدت یک قرن )

شرکت  کوکاکولا بیشترین سهم  بخش نوشیدنی گازدار، حدود تقریبا ۸۵ % را به خود اختصاص داده است. نام بازرگانی شرکت کوکاکولا شناخته شده ترین در دنیا محسوب می شود. قرار داد شرکت کوکاکولا با شرکت های بطری سازی، ثابت است. کوکاکولا می تواند جانشین دیگر نوشیدنی های ساخته شده توسط کمپانی های قابل رقابت دیگر شود.  این رقبا ممکن است که در راستای توسعه  استراتژی های بازاریابی بخواهند شرکت کوکاکولا را حذف کنند و این ممکن است یک رکود اقتصادی در دوره ای از حیات تجاری را برای این شرکت ایجاد کند.

شرکت های نوشیدنی برای همه مصرف کنندگان عادی هستند. به هر حال برخی برند ها وجود دارند که برخی مصرف کنندگان خاص را هدف می گیرند. برای مثال؛ نوشیدنی های ملایم و  گوارای رژیمی کوکاکولا هدف مصرف کنندگانی هستند که سن بالایی دارند و یا بین ۲۵ تا ۳۹ سال سن دارند، همچنین برای ورزش های قدرتی آبی، کسانی که به تناسب و سلامتی و ورزش اهمیت می دهند هدف هستند و نیز نوشیدنی آبمیوه ای که برای کودکان بین ۵ تا ۱۲ سال تولید می شوند. این نوع تجارت به تجارت بخش بندی شده نزدیک تر است.

 کوکاکولا زمانی که آگهی تبلیغاتی انجام می دهد، یک هدف اولیه دارد و آن گروه سنی ۱۳ تا ۲۴ سال می باشد و یک هدف ثانویه که گروه سنی ۱۰ تا ۳۹ سال را شامل می شود.

 هدف های کوکاکولا شامل رفع نیاز ها و خواسته های همه علاقه مندان به نوشیدنی ها می شود.  کوکاکولا در درجه دوم  هدف های خود در پی بالا بردن سود سهام داران  از طریق افزایش سهم بازار خود است یعنی استراتژی بازاریابی. شرکت کوکاکولا توانسته با بازاریابی مناسبی به رقابت خود تا به امروز ادامه دهد.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:  کانال تلگرام آقای بازاریاب   |    پیچ اینستاگرام بزاززاده  

1 دیدگاه روشن سهم بازاریابی کوکاکولا در بازار….

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.

فوتر سایت

سایدبار کشویی

درباره من و دوستانم

درباره من و دوستانم

سید حجت بزاززاده؛ دکتری بازرگانی گرایش بازاریابی؛ تخصص اصلی من تحقیقات بازاریابی و مشاوره در خصوص بازاریابی صنعتی است؛ البته در حوزه بازاریابی بین الملل هم به طور جدی در حال فعالیت هستم. ارتباط با صنعت را همیشه دوست داشته ام و در کنار کارهای روزمره ام، سعی می کنم بهترین تئوری ها و مقالات تخصصی در حوزه بازاریابی صادراتی و صنعتی را در قالب سایت بازاریابی آقای بازاریاب در اختیار علاقه مندان قرار دهم. شایان ذکر است که در طول 7 سال فعالیت صنعتی خود تا به حال در بیش از 150 شرکت و واحد صنعتی به عنوان مدیر بازاریابی، بازرگانی بین الملل و اکثرا مشاور بازاریابی صادراتی همکاری داشته ام؛ بر این باورم راه موفقیت صنعت ایران در حوزه فروش و بازاریابی داخلی و بین الملل مجهز شدن به ابزار بازاریابی صنعتی و تحقیقات بازاریابی است!

تلفن: 02122733086 

ایمیل:  Info@mrioi.com

سایت آقای بازاریاب: Mrvisitor.ir

کلینیک مشاوره کسب و کار ایده: Mrioi.com

موسسه تحقیقات بازار ایده سازان بازار فردا: Mrioi.co

آدرس: تهران، تجریش، غلام جعفری، پلاک 37.

Social Media

Call Now Buttonجهت مشاوره رایگان کلیک کنید