بازاریابی هیدروپونیک

بازاریابی هیدروپونیک

 

هیدروپونیک(Hydroponic) یا همان روش آبکشت، یکی از تکنیک های نوآورانه قرن حاضر در تولید محصولات کشاوری است؛ ما در بازاریابی هیدروپونیک به دنبال ارائه راهکارهای عملیاتی بازاریابی و فروش محصولات تولیدی این بخش هستیم!

روش هیدروپونیک بر این منطق استوار است که محصولات کشاورزی را بدون خاک و با حداقل سموم مورد نیاز کشت کند. در این روش کلیه مواد مغزی از طریق آب در جریان، بین ریشه های گیاه منتقل می شود. این روش نوین در ایران برای خود جایگاه خوبی پیدا کرده و گلخانه های زیادی دست به تولید به روش هیدروپونیک زده اند. اما در این بین یکی از معظلات این بخش بحث بازاریابی هیدروپونیک و فروش محصولات تولیدی بدست آماده از این روش است.

از مزایای این روش همین قدر بگویم که در هر ۵ متر مربع هیدروپونیک چیزی حدود ۳۰ هکتار محصول بدست آمده در فضای باز را می توان برداشت کرد. از طرفی دیگر میزان مصرف آب در این روش نسبت به روش سنتی بین ۵۰ تا ۹۹ درصد کمتر از روش سنتی می باشد و این خود یعنی بهروری و بالا رفتن راندمان تولید.

بازاریابی هیدروپونیک 2

بازاریابی هیدروپونیک

بازار محصولات کشاورزی ادبیات خاص خودش را دارد و نمی توان به سبک بازاریابی دیگر محصولات تولیدی در صنایع غیر مرتبط با آن برخورد کرد. وجود دلالان زیاد در این بازار و همچنین عدم زیر ساخت شبکه سازی شده از تمام تولیدکنندگان آن، میزان آسیب پذیری این عزیزان را زیاد کرده است. بسیاری از واحدهای گلخانه ای کشور فاقد یک برنامه مدون بازاریابی و فروش هستند و محصولات خود را اصطلاحاً سَرِ زمین به فروش می رسانند. در بخش بازاریابی صنعتیِ سامانه میدون به بیان راهکارهای مختلف بازاریابی هیدروپونیک پرداخته ایم.

میدون جامع ترین سامانه هدایت، آموزش و پشتیبانی کسب و کار از شبکه یک و سه سیما

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:  کانال تلگرام آقای بازاریاب   |    پیچ اینستاگرام بزاززاده  

دکتری بازرگانی گرایش بازاریابی؛ تخصص اصلی من تحقیقات بازاریابی و مشاوره در خصوص بازاریابی صنعتی است البته در حوزه بازاریابی بین الملل هم به طور جدی در حال فعالیتم. ارتباط با صنعت را همیشه دوست داشتم و در کنار کارهای روزمره ام، روایت قهرمانان تولید و کارآفرینی کشورم را به نگارش در می آورم؛ چراکه به این اعتقاد دارم در کنار علم باید تجربه را نیز کسب کرد و چه بسا تجربه بالاتر از علم باشد!

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.

فوتر سایت

سایدبار کشویی

درباره من و دوستانم

درباره من و دوستانم

آمار بالای 85 هزار واحد صنعتی در کشور که بخش عمده ای از تولید ناخالص ملی کشور عزیزمان را تشکیل می دهند از یک طرف و واحدهای صنعتی تعطیل شده از طرف دیگر، ضرورت بحث بازاریابی صنعتی را بیش از پیش نمایان می کند. من و دوستانم در راستای حمایت واقعی از کالا و خدمات ایرانی در امر تحقیقات بازاریابی و بازاریابی صنعتی همت گماشتیم. شاید بتونیم کمکتون کنیم تا بدانید اندازه بازار شما چقدر است؟ سهم بازار رقبا چقدر است و تا چه اندازه شانس موفقیت دارید؟ البته در کنار این کار به معرفی واحدهای صنعتی موفق هم پرداختیم تا شاید برایتان خط فکری جدیدی رقم بزنن.

ایمیل:  Info@bazazzade.ir

تلفن: 02122733086 

سایت شخصی: Bazazzade.ir

موسسه تحقیقات بازاریابی ایده: Mrioi.com

آدرس: تجریش، غلام جعفری، پلاک 37، واحد 305، موسسه تحقیقات بازاریابی ایده.

Social Media