بازاریابی هیدروپونیک

بازاریابی هیدروپونیک

 

هیدروپونیک(Hydroponic) یا همان روش آبکشت، یکی از تکنیک های نوآورانه قرن حاضر در تولید محصولات کشاوری است؛ ما در بازاریابی هیدروپونیک به دنبال ارائه راهکارهای عملیاتی بازاریابی و فروش محصولات تولیدی این بخش هستیم!

روش هیدروپونیک بر این منطق استوار است که محصولات کشاورزی را بدون خاک و با حداقل سموم مورد نیاز کشت کند. در این روش کلیه مواد مغزی از طریق آب در جریان، بین ریشه های گیاه منتقل می شود. این روش نوین در ایران برای خود جایگاه خوبی پیدا کرده و گلخانه های زیادی دست به تولید به روش هیدروپونیک زده اند. اما در این بین یکی از معظلات این بخش بحث بازاریابی هیدروپونیک و فروش محصولات تولیدی بدست آماده از این روش است.

از مزایای این روش همین قدر بگویم که در هر ۵ متر مربع هیدروپونیک چیزی حدود ۳۰ هکتار محصول بدست آمده در فضای باز را می توان برداشت کرد. از طرفی دیگر میزان مصرف آب در این روش نسبت به روش سنتی بین ۵۰ تا ۹۹ درصد کمتر از روش سنتی می باشد و این خود یعنی بهروری و بالا رفتن راندمان تولید.

بازاریابی هیدروپونیک 2

بازاریابی هیدروپونیک

بازار محصولات کشاورزی ادبیات خاص خودش را دارد و نمی توان به سبک بازاریابی دیگر محصولات تولیدی در صنایع غیر مرتبط با آن برخورد کرد. وجود دلالان زیاد در این بازار و همچنین عدم زیر ساخت شبکه سازی شده از تمام تولیدکنندگان آن، میزان آسیب پذیری این عزیزان را زیاد کرده است. بسیاری از واحدهای گلخانه ای کشور فاقد یک برنامه مدون بازاریابی و فروش هستند و محصولات خود را اصطلاحاً سَرِ زمین به فروش می رسانند. در بخش بازاریابی صنعتیِ سامانه میدون به بیان راهکارهای مختلف بازاریابی هیدروپونیک پرداخته ایم.

میدون جامع ترین سامانه هدایت، آموزش و پشتیبانی کسب و کار از شبکه یک و سه سیما

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:  کانال تلگرام آقای بازاریاب   |    پیچ اینستاگرام بزاززاده  

دکتری بازرگانی گرایش بازاریابی؛ تخصص اصلی من تحقیقات بازاریابی و مشاوره در خصوص بازاریابی صنعتی است؛ البته در حوزه بازاریابی بین الملل هم به طور جدی در حال فعالیت هستم. ارتباط با صنعت را همیشه دوست داشته ام و در کنار کارهای روزمره ام، سعی می کنم بهترین تئوری ها و مقالات تخصصی در حوزه بازاریابی را در قالب سایت بازاریابی آقای بازاریاب در اختیار علاقه مندان قرار دهم. شایان ذکر است که در طول 7 سال فعالیت صنعتی خود تا به حال در بیش از 36 شرکت و واحد صنعتی به عنوان مدیر بازاریابی، بازرگانی بین الملل و مشاور همکاری داشته ام؛ بر این باورم راه موفقیت صنعت ایران در حوزه فروش و بازاریابی داخلی و بین الملل مجهز شدن به ابزار بازاریابی صنعتی و تحقیقات بازاریابی است!

2 دیدگاه روشن بازاریابی هیدروپونیک

 • Avatar

  سلام من یک کارآفرین و تولید کننده هستم و همیشه پیگیر مشاوره های مربوطه هستم.
  اطلاعات شما خیلی با ارزش بود ولی یک گلگی ؛ یک سری کلمات منفی باعث میشه مخاطب شما در لحظه مشاوره قفل بشه و نتونه به راهکارهای شما گوش کنه. حتما که منظور از ، کار خورد و کوچک بحث حجمی و مبلغی نیست ولی کلمات بیشترین تاثیر در افکار دارند. تشکر

  • seyed hojjat Bazazzadeh
   seyed hojjat Bazazzadeh

   سلام و ادب
   از بابت همراهی سپاسگزارم
   ولی دقیقا متوجه نشدم
   ان شاء ا… مطالب مفید بوده باشه

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.

سایدبار کشویی

درباره من و دوستانم

درباره من و دوستانم

سید حجت بزاززاده؛ دکتری بازرگانی گرایش بازاریابی؛ تخصص اصلی من تحقیقات بازاریابی و مشاوره در خصوص بازاریابی صنعتی است؛ البته در حوزه بازاریابی بین الملل هم به طور جدی در حال فعالیت هستم. ارتباط با صنعت را همیشه دوست داشته ام و در کنار کارهای روزمره ام، سعی می کنم بهترین تئوری ها و مقالات تخصصی در حوزه بازاریابی را در قالب سایت بازاریابی آقای بازاریاب در اختیار علاقه مندان قرار دهم. شایان ذکر است که در طول 7 سال فعالیت صنعتی خود تا به حال در بیش از 36 شرکت و واحد صنعتی به عنوان مدیر بازاریابی، بازرگانی بین الملل و مشاور همکاری داشته ام؛ بر این باورم راه موفقیت صنعت ایران در حوزه فروش و بازاریابی داخلی و بین الملل مجهز شدن به ابزار بازاریابی صنعتی و تحقیقات بازاریابی است!

تلفن: 02122733086 

ایمیل:  Info@mrioi.com

سایت آقای بازاریاب: Mrvisitor.ir

کلینیک مشاوره بازاریابی ایده: Mrioi.com

آدرس: تهران، تجریش، غلام جعفری، پلاک 37.

Social Media

سوالات خود را آنلاین بپرسید!