اگر تا به حال دنبال این موضوع بوده اید که چگونه بازاریابی خود را مشتری مدار کنید با سه گام این مسئله حل است!!!

خب در ابتدا ممکن است فکر کنید چگونه یک بازاریابی رنگ و رو رفته را به بازاریابی مشتری مدار تبدیل کنم و تنها با سه گام هم این کار را عملی کنم؟ البته شاید ظاهر قضیه کمی پیچیده و محال باشد اما، در عمل شما با این نوع بازاریابی واقعا فاصله ایی ندارید… به شرط این که همت کنید و این سه گام را مو به مو انجام دهید!

سه گام بردارید!!!

  1. ابتدا تمام مشتریان احتمالی خود را شناسایی کنید و سپس کمی این کار را دقیق تر انجام دهید. مثلا مشتریان بالفعل و بالقوه، و سپس بازارهای اصلی و فرعی را نیز دسته بندی کنید. این کار به شما کمک می کند تا برای ایجاد آمیخته ی بازار بسیار دقیق عمل کرده باشید.
  2. تمام هدفتان را رضایت مشتری قرار دهید. هر وظیفه ایی که انجام می دهید و هر کاری را که در فعالیت بازاریابی خود قصد انجام آن را دارید به این شکل و با این محتوا تحلیل کنید که آیا در انجام آن رضایت مشتری من تامین می شود یا خیر؟ در واقع ایجاد چنین حسی در مشتری به عنوان یکی از مهم ترین فعالیت های بازاریابی محسوب می گردد.
  3. یک بردار رسم کنید. بله تعجب نکنید بردار فقط در ریاضی کاربرد ندارد. بردار در علم بازار هم به کار شما خواهد آمد! اگر یادتان باشد گفتیم هر کاری را برای رضایت مشتری انجام دهید اما عوامل دیگر هم مهم است. بر روی بردار خروجی را رضایت مشتری قرار دهید و سپس فاکتور هایی مانند فروش بیشتر، سود و سهم بازار را بر روی بردار رسم کنید. تلاش کنید رابطه ایی را بین این عوامل ایجاد کنید که علاوه بر کسب آن ها در نهایت با رضایت مشتری یک مجموعه ی منحصر به فرد را در بازار برای شما رقم بزند.

حالا یک بازاریابی مشتری مدار را تجربه کنید…


ممکن است به مقاله های زیر علاقمند باشید:

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

اگر با این شرایط موافقید، لطفا here کلیک کنید.