۱۸ فروردین, ۱۳۹۸

بازاریابی محتوا چه وظایفی دارد؟

هر نوع از بازاریابی هایی که امروزه در جریان است وظایف خاصی را دنبال می کنند. به عنوان نمونه: بازاریابی احساسی در تلاش است تا با برانگیختن احساسات مردم آن ها را به خرید ترغیب کند. بازاریابی رابطه ایی نوعی دیگر از بازاریابی است که به چیزی بیش از فروش فکر می کند و هدف از آن می تواند ایجاد رابطه ایی بلند مدت با مشتری باشد. بازاریابی مستقیم و بدون واسطه در تلاش است تا با حذف واسطه گری ها قیمت فروش را پایین آورد. بنابر این بازاریابی محتوا نیز وظایف خاص خود را دارد.

وظایف متنوع در بازاریابی محتوا

در بازاریابی محتوا از طریق نشر محتوا در تلاش هستیم تا مشتریان را به خرید ترغیب نماییم. این نوع بازاریابی می تواند در خرید و فروش خدمت نیز تاثیر گذار باشد. در واقع می توان گفت که بازاریابی محتوا دامنه گسترده ایی دارد. همان طور که بیان کردیم هر نوع از بازاریابی ها هدف منحصر به فرد خود را دارند و بازاریابی محتوا نیز از این قاعده مستثنی نیست!

در بازاریابی محتوا باید محتوایی به نمایش گذاشته شود که مد نظر مشتریان است. محتوای ارائه شده باید چیزی را به مشتری عرضه کند که به خاطر آن شما را دنبال می نماید.

این نوع از بازاریابی را می توان بازاریابی ارزش ها هم دانست. محتوا هایی که در بازاریابی محتوا عرضه می شود باید بتوانند ارزشی را به زندگی روزمره مخاطبان شما اضافه نمایند. اضافه شدن ارزش به زندگی مخاطبان به معنای این است که به مرور شما می توانید با مشتری تعامل بهتری را برقرار کنید.

در بازاریابی محتوایی باید بتوان با محتوای ارائه شده واکنش عاطفی در مشتریان خود ایجاد کنید. در این بخش علم روانشناسی با بازاریابی محتوا تلفیق می شود. تلفیق این دو علم می تواند مخاطبان یا همان مشتریان را از نظر عاطفی به کسب و کار شما پیوند دهد.

در بازاریابی محتوا، مشتریان شما انتظار دارند که شما با آن ها ارتباط برقرار کنید، آن ها را سرگرم کرده یا چیزی را به آن ها آموزش دهید. اگر شما بتوانید با این نوع بازاریابی تمامی این وظایف را انجام دهید شک نکنید که:

مشتری در ارتباط با شما صحبت می کند و شما را می بیند….

 

ممکن تست به مقاله های زیر علاقمند باشید:

دیدگاه خود را ارسال کنید

نام خود را وارد کنید
دیدگاه خود را وارد نمایید.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

اگر با این شرایط موافقید، لطفا here کلیک کنید.