Skip to main content

بازاریابی محتوا چه ارتباطی با سئو دارد؟ تکنیک های کاربردی

بازاریابی محتوا یکی از تکنیک های بازاریابی نوین بوده که از اهمیت ویژه ای برخوردار است. ارتباط این روش بازاریابی با سئو در این مطلب معرفی شده است.بازاریابی محتوا یکی از بهترین تکنیک ها برای بازاریابی در دنیای اینترنت است. شیوه هایی که از آن در بازاریابی محتوا استفاده می شود با توجه به فضای انتشار محتوا متفاوت هستند. اما همه آن ها در این زمینه که کیفیت محتوا اهمیت زیادی دارد مشترک هستند. حال در کنار این محتوا می تواند محصولات، خدمات و یا هرچیزی که شرکت و مجموعه شما ارائه می دهد نیز معرفی شود.

محتوا ها مانند ذرات اتمی هستند که اینترنت را تشکیل می دهند پس برای داشتن هر کسب و کار موفقی در دنیای اینترنت باید ابتدا با محتوا نویسی و بازاریابی محتوا آشنا شوید. برای بازاریابی محتوا یک تعریف واحد که فعالان این عرصه بر سر آن اتفاق نظر داشته باشند وجود ندارد. ولی اگر بخواهیم تعریفی ارائه کنیم که حق بازاریابی محتوا را ادا کند می توانیم بگوییم فرایندی که در کسب و کار انجام می شود و به تولید و انتشار محتوای گیرا دست می زند تا گروه مشخصی از افراد را به خود درگیر کند و هدف از این کار برانگیختن اقدام های سود آور از سوی مشتریان است.

بازاریابی محتوا چه ارتباطی با سئو دارد؟

شاید در ابتدا فکر کنید که سئو و بازاریابی محتوا دو امری هستند که ارتباط چندانی با یکدیگر ندارند. این در حالی است که بازاریابی محتوا تنها در صورتی که با سئو همراه شود نتیجه ده و ثمربخش خواهد بود. تعیین استراتژی سئوی درست برای بازاریابی محتوا سبب خواهد شد که کاربران بیشتری جذب شما شوند و فروشتان نیز بیشتر شود. به زبان ساده تر سئو و بازاریابی محتوا مکمل یکدیگر هستند.

برای درک این موضوع کافی است به مثال زیر توجه کنید فرض کنید محتوای بسیار خوب و ارزشمندی نوشته اید که نکات سئو و بهینه سازی در آن رعایت نشده است، یا هیچ سایتی به آن لینک نداده باشد. در نتیجه صفحه این مطلب در صفحات آخر جستجوی گوگل ظاهر می شود حال وقتی که هیچ مخاطبی نتواند به این مطلب ارزشمند دسترسی پیدا کند پس این مطلب چه فایده ای دارد؟ حالا فرض کنید یک سایت در صفحه نخست نتایج گوگل قرار دارد ولی هیچ مطلب بدرد بخور و جذابی روی آن نیست. آیا اصلا چنین چیزی ممکن است؟

۲ تکنیک کاربردی در بازاریابی محتوا

  • بازاریابی محتوا با وبلاگ نویسی

بدون اغراق می توان گفت این شیوه محبوب ترین روش بازاریابی محتوا طی چند سال اخیر در ایران شده است. وبلاگ نویسی به شرکت های صنعتی، ارائه دهندگان خدمات و فروشگاه های اینترنتی در چند برابر کردن فروششان کمک شایانی کرده است به علاوه فرصت خوبی برای نویسندگان بوجود آورد تا از این طریق کسب درامد کنند. اگر سایت فروشگاه و یا شرکتتان یک وبلاگ قدرتمند داشته باشد می توانید به آسانی رهبری بازار را به دست بگیرید.

اگر قصد دارید از طریق وبلاگ نویسی به بازاریابی محتوا بپردازید باید توجه داشته باشید که در مقالات تعداد کلمات را مد نظر قرار ندهید، سعی کنید بر یک موضوع مشخص تمرکز کنید و چگالی کلمه کلیدی را در یک معقول نگه دارید. همچنین سعی کنید محتوا های متفاوتی از دیگر رقبایتان بنویسید و در انتخاب موضوع و تولید محتوا استراتژی مشخصی داشته باشید. این که سایت های بزرگ و پر فروشی مانند دیجی کالا نیز دست به وبلاگ نویسی برای سایتشان زده اند نشان از ارزش و اهمیت این شیوه بازاریابی محتوا در ایران دارد.

  • معرفی و بررسی تخصصی محصولات

معمولا صفحاتی که به محصولات مرتبط هستند تبدیل به لندینگ تبلیغات بنری و کلیکی می شوند. در حالی که شما می توانید از این صفحات به عنوان به عنوان هدف مناسبی در استراتژی سئو خود بهره ببرید. هر چقدر در مطلبی که تولید می کنید، دقیق تر به توضیح معایب، مزایا و نکات محصولاتتان بپردازید اعتماد مشتریانتان را بیشتر جلب خواهید کرد. با جلب اعتماد کاربران فروش شما به صورت طبیعی بالا خواهد رفت و شما با این کار به هدفتان بیشتر نزدیک خواهید شد.

اگر می خواهید از طریق معرفی و بررسی تخصصی محصولاتتان به بازاریابی محتوا بپردازید، سعی کنید خیلی واضح و روشن محصولتان را معرفی نمایید و از تصاویر اختصاصی و با کیفیت استفاده کنید. علاوه بر این برای آسان تر و کاربر پسند تر نمودن سایت می توانید روش های خرید و دریافت را برای کاربرانتان توضیح دهید. معمولا فروشگاه های اینترنتی از این تکنیک برای جذب کاربر استفاده می کنند.

منبع: شهر خبر

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:  کانال تلگرام آقای بازاریاب   |    پیچ اینستاگرام بزاززاده  

 

شماره تماس جهت مشاوره!