۷ مهر, ۱۳۹۷

بازاریابی فولک لوریک با نگاهی به جشن ها و کارناوال ها

بازاریابی فولک لوریک نوعی از بازاریابی است که با توجه به فرهنگ فولک لور کشور صورت می گیرد. فرهنگ فولک لور هر کشوری همان فرهنگ کوچه و بازار هر کشور می باشد که می تواند شامل جشن ها، بازی های بومی، زبان و گویش، لباس های محلی، هنر و ادبیات عامیانه شود.

بازاریابی فولک لوریک در هر کدام از بخش های ذکر شده می تواند گسترش یابد. اما جشن های محلی و بومی هر کشور قابلیت بالایی در اشاعه ی فرهنگ فولک لوریک هر کشور دارد. زیرا این نوع جشن ها می توانند گردشگران زیادی را به سمت خود جذب نمایند. بسیاری از کشور ها کارناوال های شادی برگزار می کنند. در این کارناوال ها معمولا جشن های بومی و ملی هر کشور به نمایش گذاشته می شود. گردشگران زیادی در سرتاسر دنیا تلاش می کنند برنامه ی سفر خود را با این جشن ها تطبیق دهند. این جشن ها با استفاده از بازاریابی فولک لوریک به جذب گردشگر می پردازند.

بازاریابی فولک لوریک با انواع جشن های ملی

کشور ایران جشن های ملی و فولک لوریک زیادی دارد. به عنوان مثال: ایرانیان ورود به تابستان یا ورود به بلندترین شب زمستان را جشن می گیرند. جشن هایی مانند جشن ورود به فصل بهار یا همان عید نوروز نیز یکی دیگر از جشن های ملی و فولک لوریک ایران است. جشن آخرین چهارشنبه سال یا جشن سیزده به در سیزدهمین روز بهار نیز نیز نمونه ی دیگری از این جشن ها است که قابلیت بازاریابی فولک لوریک را دارند.

تاثیر بازاریابی فولک لوریک بر درآمد زایی کشور

بازاریابی فولک لوریک بر پایه برگزاری جشن های یاد شده، می تواند علاوه بر ایجاد حس شادی در جامعه، نقش بسزایی در جذب گردشگر و در نهایت افزایش درآمد ارزی کشور داشته باشد. همان طور که می دانید کشور های خاورمیانه کشور هایی هستند که بیشتر درآمد های ارزی آن ها وابسته به منابع زیرزمینی آن ها می باشد. با استفاده از بازاریابی فولک لوریک در حوزه جشن های ملی و فولک لور کشور می توان این درآمد زایی را از منابع زیر زمینی به منابع نامریی هر کشور یا همان فرهنگ فولک لوریک هر کشور سوق داد.

بازاریابی فولک لوریک در ایران قابلیت گسترش زیادی دارد به گونه ایی که می توان به غیر از جشن ها در بقیه زیر بخش های ذکر شده در ابتدای متن نیز سرمایه گذاری کرد و شاهد رشد چشمگیر درآمد زایی کشور از این جهت باشیم. این شیوه ی جدید در بازاریابی که امروزه با عنوان بازاریابی فولک لوریک در حال گسترش است می تواند افقی روشن تر را پیش روی صنعت گردشگری کشور بگشاید.

 

ممکن است به مقاله های زیر علاقمند باشید:

دیدگاه خود را ارسال کنید

نام خود را وارد کنید
دیدگاه خود را وارد نمایید.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

اگر با این شرایط موافقید، لطفا here کلیک کنید.