۱۵ دی, ۱۳۹۷

چگونه بازاریابی را به بهترین شکل انجام دهیم و عقلمان را به کار اندازیم!

هر بازاریابی نیازمند این است که، ابتدا بداند او فردی دارای عقل است…! ممکن است با خود بگویید مگر می شود نسبت به خود چنین تفکری نداشت؟ باید بگوییم بله، گاهی مواقع بازاریابان رفتار هایی از خود نشان می دهند که گویی احساس می کنند قدرت تعقل کافی ندارند و یا نمی توانند از پس موقعیت پیش آمده برآیند! هر انسانی با عقل و خرد متولد می شود و به مرور زمان می تواند با کار کردن بر روی این نعمت خدادادی درجه بیشتری از آن را کسب کند. اما، در حرفه بازاریابی به کار بستن عقل یعنی چه؟ چگونه می توان با این مواهب خدادادی از موقعیت های مختلف بازاریابی سربلند خارج شد؟

 

زمانی که بازاریابی با موقعیت های مختلفی روبرو می شود باید درایت به خرج دهد و با تفکر به هنگام بتواند از موقعیت های پیش رویش به موفقیت دست یابد.

  • عقل می گوید همیشه خود را به جای دیگران بگذار تا بهتر تصمیم بگیری. اگر در بازاریابی با موقعیتی روبرو شدید و به طور دقیق بین انتخاب چند راهکار خود را عاجز دید، نترسید! بلکه خود را به جای طرف مقابلتان قرار دهید. طرف مقابل شما می تواند مدیر بالا دستی شما باشد یا می تواند مشتریتان باشد اما، در هر حال زمانی که خود را در موقعیت او قرار می دهید می توانید بهتر تصمیم بگیرید.
  • در موقعیت های مختلف بازاریابی اگر بخواهید عاقلانه عمل کنید باید با خود رو راست باشید! رفتار خودتان را به دقت بررسی کنید. خوب و بد رفتار خود را در مواجه با مشتریان بررسی کنید. البته گاهی پی بردن به این آنالیز سخت است اما، در هر حال باید بتوانید این روند را برای خود عادی نمایید تا در نهایت به خطا های خود پی برده و موفق شوید.
  • تمرین کنید! عقل سلیم حکم می کند برای موفقیت در هر کاری حتی بازاریابی به تمرین نیاز دارید. کم پیش می آید افراد استعداد ذاتی در حرفه ایی داشته باشند اما، بسیار پیش آمده که افراد مختلف با تمرین و تکرار توانسته اند در حرفه هایی که در آن فعال هستند سرآمد شوند. این قانون در ارتباط با بازاریابی نیز صادق است. بنابر این تمرین و تکرار را فراموش نکنید.
  • به گذشته نچسبید. عقل حکم می کند برای موفقیت از گذشته درس بگیرید اما، این که هر روز خدا بخواهید با گذشته بدی که داشته اید عزا و ماتم برپا کنید از عقل دور است! شما باید بتوانید با درس گرفتن از خطا های خود در گذشته آن ها را به پله موفقیتی در بازاریابی تبدیل نمایید و افقی رو به جلو را برای خود ترسیم کنید.
  • عقل به ما می گوید کسب پول برای بقا لازم است؛ و صد البته هم درست می گوید اما، همین عقل می گوید اگر کوچکترین کار ها را هم برای پول انجام دهید دیگر نمی توانید خوشبخت و موفق باشید. باید بدانید که این مهم است که، پول را برای بقا پس انداز کنید اما، تمام بخش های حرفه ایی کار خود را برای پول انجام ندهید زیرا از موفقیت در بازاریابی دور خواهید شد. اگر شما در کار خود صادق باشید و با مشتریانتان راه بیاید مطمئن باشید پول نیز راه خود را به سمت شما کج خواهد کرد…

 

ممکن است به مقاله های زیر علاقمند باشید؟

دیدگاه خود را ارسال کنید

نام خود را وارد کنید
دیدگاه خود را وارد نمایید.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

اگر با این شرایط موافقید، لطفا here کلیک کنید.