۱۲ آذر, ۱۳۹۶

بازاریابی و برررسی ابعاد متنوع آن…

بازاریابی شغلی است که از پویایی زیادی بهره می گیرد. این پویایی سبب شده است این شغل دارای ابعاد متنوع نیز باشد. ابعاد بازاریابی بسیار متنوع و جذاب است. در کتاب چگونه یک ویزیتور و بازاریاب حرفه ایی شویم ابعاد متفاوت این حرفه به رشته ی نگارش در آمده است که در این مطلب به دو بُعد از ابعاد بازاریابی اشاره خواهیم کرد.

بازاریابی فعالیتی است که نیاز به شناخت ابعاد دیگری چون بازارشناسی، بازاریابی، بازارسازی، بازارگردی، بازارسنجی، بازارداری و بازارگردانی دارد.

همان طور که متوجه شده اید، بازاریابی فعالیتی اجتماعی است و در کنار بُعد اجتماعی این حرفه، بعُد مدیریتی نیز بدون شک مطرح است. شناخت ابعاد بازاریابی به ما می آموزد که در این حرفه با تعامل داشتن با دیگران رشد می کنیم. زیرا نمی توان بدون تعامل سازنده، به یک بازاریاب موفق تبدیل شد.

به غیر از شناخت ابعاد مختلف بازاریابی باید دانست که، کسب رضایتمندی مشتریانِ مختلف نیز اهمیت فراوان دارد. زیرا رضایت مشتری می تواند منجر به خرید مجدد او شود و این بهترین اتفاق در این حرفه است. مشتری می تواند با رضایتی که به دست می آورد به یک مُبلغ تبدیل شود و نقش مهمی را ایفا نماید بنابر این، در کنار سایر ابعاد این حرفه، توجه به مشتری نیز اهمیت فوق العاده ایی دارد. تمام موار ذکر شده ما را به این سمت رهنمون می کند که؛ بازاریابی حرفه ایی اجتماعی است که به غیر از ارتباط با مردم، تعامل بسیاری با سایر رشته ها نیز دارد.

 • تالیف: واحد تامین محتوای سایت آقای بازاریاب

ممکن است به مقاله های زیر علاقمند باشید:

ویزیتور دوست داشتنی

ویزیتور تازه کار قسمت اول

 

 

2 دیدگاه

 1. خیلی مطلب عالی تو سایتتون بود ،، خیلی اتفاقی پیداش کردم

  با اجازتون من این صفحه برای دوتا از دوستام تلگرام کردم ،، ممنون

  1. واحد تامین محتوا

   با سلام و ادب
   از حسن نظر شما مچکریم

دیدگاه خود را ارسال کنید

نام خود را وارد کنید
دیدگاه خود را وارد نمایید.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

اگر با این شرایط موافقید، لطفا here کلیک کنید.