۱۹ تیر, ۱۳۹۸

بازاریابی با متمایز سازی محصول ها

هر بازاریاب برای رونق بازاریابی خود از روش های مختلفی بهره می برد. از روش های خوب و جالب توجه برای موفقیت در بازاریابی استفاده از روش متمایز سازی است. اما متمایز سازی به چه معناست؟ و چگونه می توان از آن استفاده کرد؟

متمایز سازی…

متمایز سازی روشی است که شما محصول خود را از بین خیل محصول هایی که در بازار وجود دارد جدا می نمایید. متمایز سازی باید به شکلی صورت گیرد تا محصول برای مشتریان جذابتر و زیباتر به نظر رسد.

در بازاریابی ایجاد تمایز بسیار مهم است. با این وجود گاهی متمایز سازی به شکل کوتاه مدت رخ می دهد. مثلا: در صنایعی که از فناروی بالایی بهره مند هستند، تکنولوژی هایی که در محصول های تولیدی به کار گرفته می شود نوعی متمایز کننده کوتاه مدت است.

آیفون نمونه ایی از متمایز سازی در بین انواع گوشی های هوشمند

در بازار محصول های مصرفی نیز نوع متمایز سازی متفاوت است. در این شرایط طراحی محصول یا استفاده از تصویر سازی های برند می تواند نوعی متمایز سازی محسوب شود که به بازاریابی این نوع از محصول ها رونق می بخشد. به عنوان مثال: تا به حال به طراحی خاص گوشی های آیفون توجه کرده اید؟ آیفون مانند تمام گوشی های موجود در بازار این امکان را برا شما فراهم می کند که:

  • با مخاطبان خود تماس بگیرید.
  • از تقویم استفاده نمایید.
  • عکاسی کنید.
  • فیلم برداری نمایید و

هزاران امکان دیگر را برای مصرف کننده خود ایجاد می کند که در سایر گوشی های دیگر نیز وجود دارد. اما، این طراحی خاص و تصویر سازی مناسب از برند آیفون است که این محصول را در بین خیل عظیم گوشی های هوشمند موجود در بازار خاص و منحصر به فرد کرده است. این متمایز سازی در گوشی های آیفون سبب شده است بازاریابی این محصول به شکل متمایز تری در جریان باشد.

در متمایز سازی در بازاریابی باید تلاش کنید تا محصول را به شکلی متفاوت تر از سایر محصول های مشابه در بازار ارائه کنید تا بتوانید بر تصمیم گیری خرید مشتریان خود تاثیر گذار باشید در غیر اینصورت بازاریابی برای محصول شما در بین محصول های مشابه کاری سخت و دشوار خواهد بود.

 

ممکن است به مقاله های زیر علاقمند باشید:

دیدگاه خود را ارسال کنید

نام خود را وارد کنید
دیدگاه خود را وارد نمایید.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

اگر با این شرایط موافقید، لطفا here کلیک کنید.