Skip to main content

ایمیل مارکتینگ و سه روش موثر برای ایجاد یک بانک ایمیل

ایمیل مارکتینگ و سه روش موثر برای ایجاد یک بانک ایمیل

در این یادداشت ما قصد نداریم در مورد اهمیت و جایگاه ویژه ایمیل مارکتینگ در مباحث بازاریابی در بستر اینترنت صحبت کنیم چرا که مخاطبان سایت مسترویزیتور همگی افرادی توانمند و حرفه ای هستند که کاملا با این موضوع آشنا هستند. هدف دراین یادداشت ارائه سه روش موثر برای ایجاد یک بانک ایمیل برای سایتتان است:

 • موضوع چیست؟

موضوع اینست که می خواهیم با افرادی که از سایتمان بازدید میکنند، ارتباطی دائمی بر قرار کنیم تا در این ارتباط مستمر کالا و یا خدماتمان را به وسیله ایمیل مارکتینگ به آنها نمایش دهیم و نهایتا خدمتی ارائه دهیم و یا کالایی بفروشیم.

بسیار خوب…

نکته اینجاست که برای ایجاد این ارتباط:

اولا : هرگز بانک ایمیل آماده خریداری نکنیم! می پرسید چرا ؟ علتش اینست که ممکن است کسب و کار شما مورد علاقه اعضای یک بانک ایمیل از پیش آماده شده نباشد و آنها هیچ علاقه ای به موضوعات مطرح شده نداشته باشند بنابر این ایمیل هایی که از سوی شما  ارسال می شود از دید آنها یک اسپم بیشتر نیست که این موضوع قطعان به اعتبار حرفه ای شما لطمه سنگینی وارد خواهد کرد.

ثانیا : از اینکه سایت ما تنها یک روز از عمرش بیشتر نمیگذرد و کسی مارا نمیشناسد به خودمان ترس راه ندهیم. و همچنان به ایمیل مارکتینگ فکر کنیم.

ثالثا : اگر ما فقط یک بازدید کننده هم داشته باشیم به اطلاعات ایمیل همان یک نفر نیز نیاز داریم.

 • حالا چه کار باید بکنیم؟

میرسیم به اصل مطلب:

داشتن یک صفحه فرود جذاب،
بسیار ضروری است پس برای سایتتان، ایجاد کنید.

برای اینکه بتوانیم اطلاعات ایمیل بازدیدکنندگانمان را بگیریم، خوب است که وب سایت ما یک یا چندین صفحه فرود داشته باشد (بسته به نوع استراتژی و میزان فعالیت سایت) . اجازه بدهید در مورد اینکه صفحه فرود چیست و چگونه باید آنرا ایجاد کرد در یادداشت آینده با هم صحبت کنیم.

اما ادامه مطلب :

سوالی که پیش می آید اینست که چگونه ترافیک هایی هدفمند از اینترنت به سوی صفحه فرودی که ایجاد کرده ایم هدایت کنیم:

بنر تبلیغاتی زیبا و تاثیرگذار بسازید؛
و در سایت های مرتبط دیگر به نمایش بگذارید

 • ایجاد بنرهای تبلیغاتی جذاب و نمایش آنها در سایت های پر بازدید مرتبط با فعالیت شما

برای انجام این کار به چند راهکار اشاره میکنیم:

 • در این بنرهای تبلیغاتی بازدید کنندگان را با پیشنهادات و قول هایی که میدهید برای دیدار از صفحه مورد نظرتان تشویق نمایید.
  شاید این جملات برای بازدید کننده جالب باشد:
  – پنج قدم طلایی برای بهینه کردن سایت شما کدامند؟
  – تا این کتاب را نخوانده اید به بازاریابی ایمیلی نزدیک نشوید!
  و بسیاری جملات مانند اینها.
 • توجه کنیم که جملاتی که در بنرها و یا در صفحه فرود بیان میشود، فریبنده نباشد وپس از اینکه آدرس ایمیلش را در اختیار شما قرارداد محتوایی که در یافت میکند عیناً منطبق بر قولی که به وی داده اید باشد و بازدید کننده بعد از ورود به صفحه پیشنهادی شما احساس نکند که فریب خورده و زمان خود را در این وب گردی از دست داده است.
 • لازم است توجه کنیم که اگر محتوای ارسال شده از سوی ما، ارزشمند نباشد، او دیگر مایل به ادامه ارتباط با ما و دریافت ایمیل هایمان نخواهد بود و تقاضای خروج از لیست ایمیل را خواهد داشت.

در فروم ها و انجمن ها شرکت کنید

 • از روش دیگری که برای هدایت ترافیک هدفمند به صفحه فرودتان می توانید بهره ببرید حضور و فعالیت در فروم ها و انجمن های مرتبط با کسب و کار و فعالیت تان می باشد. در اینگونه نشست ها شرکت کنید و به سوالات کاربران پاسخ دهید و در پایان در محل امضا آدرس صفحه مورد نظر را وارد کنید و اگر محلی برای امضا وجود نداشت در انتهای متن پاسختان، آدرس را وارد نمایید.

خبرنامه ای از آخرین تغییرات سایتتان تهیه کنید

 • و آخرین روشی که در این یادداشت به آن می پردازیم؛ روشی است که مسترویزیتور نیز از آن بهره می برد و آن ایجاد محلی برای ثبت نام در ویژه نامه سایت و یا به عبارتی همان خبرنامه است و تشویق بازدید کنندگان سایتتان به عضویت در آن. که در این روش بازدیدکنندگان سایت شما با وارد کردن ایمیل و اطلاعات درخواستی شما عضو شبکه ای می شوند که شما به صورت مستمر – حال روزانه باشد یا هر زمانی که شما مایل باشید – اطلاعات و اخبارتان را در باره کالا های جدید و یا خدماتتان و یا حتی تغییرات جدیدی که به سایتتان اعمال شده به آنها ارسال می کنید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:  کانال تلگرام آقای بازاریاب   |    پیچ اینستاگرام بزاززاده  

شماره تماس جهت مشاوره!