اوج گیری بازاریابی جهانی با مصرف کننده جهانی!

اوج گیری بازاریابی جهانی با مصرف کننده جهانی!

بازاریابی امروزه به یک فرآیند جهانی تبدیل شده است. بیشتر مردم دنیا امروزه در مناطق شهری زندگی می کنند و این مناطق رو به گسترش است. به عنوان نمونه کشور چین دارای مرکز های خرید جهانی است و این مراکز خرید در هر کجای دنیا در حال گسترش است.

یک بازاریاب موفق باید بداند؛ یکی از محصول های فرعی راهبرد های بازاریابی به شیوه ی پیشرفته، حرکت به سوی یک فرهنگ مصرفِ جهانی است. در فرهنگ مصرف کننده ی جهانی، افراد در سرتاسر دنیا بر اساس وفاداری مشترک به کالا ها و برند های مختلف با یکدیگر پیوند پیدا می کنند. به عنوان نمونه برند نایک یا مک دونالد بر اساس بازاریابی جهانی با مصرف کنندگان جهانی عجین شده اند. این تحول ها بیشتر با رشد فناوری در سطح جهانی رشد کرده است و دنیای تجارت را متحول کرده است. این تحولات نشان دهنده ی این است که شرکت های بزرگ با گسترش بازاریابی جهانی و با ایجاد یک فرهنگ جهانی در مصرف کنندگان، صرف نظر از مکان خود می توانند با مصرف کنندگان در هر بخش از جهان ارتباط برقرار کنند.

در تفکری مانند بازاریابی جهانی، شرکت ها و برند های معروف، آنچنان با مصرف کننده عجین می شوند که در هر کجای دنیا که باشند با هم ارتباط برقرار می کنند. در چنین حالتی شرکت های کوچک و بزرگ فراسوی مرز های کشور خودشان یا کشور محل تاسیس خود، فعال می شوند و با ایجاد یک فرهنگ انحصاری می توانند با تمام  مصرف کنندگان ارتباط برقرار کنند.

بازاریابی جهانی با تمرکز بر مصرف کنندگان جهانی تمرکز خود را بر افزایش ارتباط با مصرف کننده قرار می دهد تا ضمن اشاعه ی فرهنگ برند های مختلف، بتواند با سلیقه ی مصرف کنندگان نیز آشنا شود زیرا، فرهنگ های مختلف در سرتاسر جهان می توانند در رشد و یا افول بازاریابی جهانی تاثیر گذار باشند.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:  کانال تلگرام آقای بازاریاب   |    پیچ اینستاگرام بزاززاده 

فوتر سایت

سایدبار کشویی

درباره من و دوستانم

درباره من و دوستانم

سید حجت بزاززاده؛ دکتری بازرگانی گرایش بازاریابی؛ تخصص اصلی من تحقیقات بازاریابی و مشاوره در خصوص بازاریابی صنعتی است؛ البته در حوزه بازاریابی بین الملل هم به طور جدی در حال فعالیت هستم. ارتباط با صنعت را همیشه دوست داشته ام و در کنار کارهای روزمره ام، سعی می کنم بهترین تئوری ها و مقالات تخصصی در حوزه بازاریابی صادراتی و صنعتی را در قالب سایت بازاریابی آقای بازاریاب در اختیار علاقه مندان قرار دهم. شایان ذکر است که در طول 7 سال فعالیت صنعتی خود تا به حال در بیش از 150 شرکت و واحد صنعتی به عنوان مدیر بازاریابی، بازرگانی بین الملل و اکثرا مشاور بازاریابی صادراتی همکاری داشته ام؛ بر این باورم راه موفقیت صنعت ایران در حوزه فروش و بازاریابی داخلی و بین الملل مجهز شدن به ابزار بازاریابی صنعتی و تحقیقات بازاریابی است!

تلفن: 02122733086 

ایمیل:  Info@mrioi.com

سایت آقای بازاریاب: Mrvisitor.ir

کلینیک مشاوره کسب و کار ایده: Mrioi.com

موسسه تحقیقات بازار ایده سازان بازار فردا: Mrioi.co

آدرس: تهران، تجریش، غلام جعفری، پلاک 37.

Social Media

Call Now Buttonجهت مشاوره رایگان کلیک کنید