۱۲ آبان, ۱۳۹۷

اهمیت محاسبه نوسان ریسک، مسئله ایی مهم در کارآفرینی

در مباحث گذشته در سایت مسترویزیتور به جنبه های مختلفی از کارآفرینی پرداختیم. در این مطلب می خواهیم به موضوع مهم اهمیت محاسبه نوسان ریسک در پروژه های کارآفرینی بپردازیم.

 

اهمیت محاسبه ریسک در مقایسه با شرکت های بزرگ و رهبر بازار

در هر فعالیت کارآفرینی قبل از شروع فعالیت یکی از مهترین نکته ها بررسی نوسانات ریسک کسب و کار است. در این مرحله شخص کارآفرین باید بتواند دامنه ایی از ریسک های بالقوه و بالفعل را لیست نماید و سپس به بررسی هر کدام بپردازد. این مسئله در کسب و کار های کوچک و نوپا به شدت مهم است. در شرکت های بزرگ کمتر این موارد به صورت جز جز بررسی می شود زیرا شرکت های بزرگ پشتوانه های مالی قوی ایی دارند و در بسیاری از مواقع نیز چون خودشان رهبر بازار هستند کمتر در معرض ریسک های خطرپذیر قرار می گیرند. شرکت های کوچک و کسب و کار های کارآفرینی، معمولا توان مالی اندکی نسبت به شرکت های بزرگ و رهبر بازار دارند به همین دلیل محاسبه میزان ریسک های پیش رو؛ یکی از ابتدایی ترین گام هایی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

 

رسیدن به نقطه سر به سر اقتصادی؛ آری یا خیر؟

یک فعالیت کارآفرینی تا رسیدن به جایگاهی که بتواند درآمد های قابل ملاحظه ایی برای پوشش هزینه های پیش روی خود داشته باشد به زمان نیاز دارد. در واقع در ابتدای هر فعالیت کارآفرینی ممکن است شخص کارآفرین نتواند به نقطه سر به سر اقتصادی دست یابد و البته این امر طبیعی است. معمولا شرکت های کارآفرینی در ابتدا، فعالیت های خود را با دریافت وام از موسسات مالی شروع می کنند. به همین دلیل محاسبه ریسک های کسب و کار برای سال مالی پیش رویشان می تواند مهمترین نکته باشد.

در بسیاری از مواقع پیش آمده است که در یک کسب و کار نوپا، شخص کارآفرین خود بدهی های شرکت را از محل دارایی های خودش پرداخت کرده است. به همین علت در ابتدای فعالیت های کسب و کار های نوپا، این امر مهم است که کارآفرین مشخص کند تا چه میزان می تواند و می خواهد ریسک ها را بپذیرد و تا چه میزان حاضر است پذیرش ریسک را با توجه به دارایی های شخصی خود تقبل نماید؟

  • یادتان باشد هر کسب و کارِ کارآفرینی سبد ریسک متفاوتی دارد. بنابر این نمی شود یک نسخه از پیش تعیین شده را به همه کسب و کار ها تعمیم داد!

 

ممکن است به مقاله های زیر علاقمند باشید:

 

دیدگاه خود را ارسال کنید

نام خود را وارد کنید
دیدگاه خود را وارد نمایید.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

اگر با این شرایط موافقید، لطفا here کلیک کنید.