Skip to main content

اهمیت علم روانشناسی در آموزش بازاریابی

امروزه علم روانشناسی در پیشبرد بیشتر مشاغل و فعالیت ها در نهاد های دولتی و خصوصی بخصوص فروش که هدف نهایی یک بازاریاب است، نقش حائز اهمیتی دارد؛ در این مبحث می توان از روش های مختلف نظریه پردازان علم روانشناسی بهره برد؛ که در ادامه چند مورد را عنوان می کنیم.

اهمیت علم روانشناسی در آموزش بازاریابی

ارتباط موثر: اولین قدم و اولین مبحث در آموزش بازاریابی ارتباط موثر است؛ که می توان با تمرین پویا آن را تقویت کرد. یکی از روش های ایجاد ارتباط موثر، قابل اعتماد بودن مشاور است. ایجاد ارتباط  مناسب می تواند مشتری را به بازگو کردن آن چه مشاور نیاز دارد ترغیب کند و به این طریق مقدمه ی فروش فراهم می شود.

تناسب در تیپ شخصیتی و شغل: در همه ی مشاغل، بخصوص مشاغل زیر مجموعه ی گروه تحصیلی انسانی؛ تناسب در تیپ شخصیتی و شغل اهمیت وافری دارد. بنابر این در آموزش بازاریابی می توان از علم روانشناسی جهت شناخت تیپ شخصیتی افراد و برنامه ریزی مناسب بهره برد. در کلاس های آموزش بازاریابی می بایست روش های جذب تیپ های شخصیتی مختلف آموزش داده شود؛ به عنوان مثال: تیپ کمال گرا؛ حساس، مهربان، حسود، فضول، نیازمند، پذیرا و سرپوش گذار هستند.

استفاده از روش های روانشناسی جهت تقویت فن بیان در آموزش بازاریابی: بدون شک تقویت فن بیان کارشناسان در آموزش بازاریابی بسیار اهمیت دارد . چرا که از مهم ترین ابزار این حرفه می باشد. شمرده صحبت کردن، با اعتماد به نفس صحبت کردن، کنترل هیجان ها، زبان بدن و… از جمله مهارت هایی هستند که در آموزش بازاریابی می توان کسب کرد.

بنابر این؛ می توان با بهره گیری از علم روانشناسی در آموزش بازاریابی، چالش جدیدی در پیشرفت بازاریابی و فروش ایده آل ایجاد کرد.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:  کانال تلگرام آقای بازاریاب   |    پیچ اینستاگرام بزاززاده  

شماره تماس جهت مشاوره!