۱۰ مهر, ۱۳۹۷

اهمیت ارتباط با مشتریان در بازاریابی

در فعالیت بازاریابی، شما با مشتریان زیادی روبرو می شوید. بعلاوه مشتریان شما با انتخاب های مختلف و متعددی روبرو هستند. وظیفه شما به عنوان بازاریاب این است که، بتوانید با مشتری ارتباط برقرار کنید و از بین تمام انتخاب هایی که او پیش روی خود دارد آن را متقاعد کنید تا محصول شما را انتخاب نماید. بنابر این شما باید در فعالیت های بازاریابی خود با مشتریانتان ارتباط برقرار نمایید.

در بازاریابی برای برقراری ارتباط موثر با مشتری و همچنین متقاعد کردن او باید بتوانید تمایز ایجاد کنید. جک تروت می گوید: اگر تمایز ایجاد نکنید، از بین می روید. اما بیشتر بازاریابان با این سوال مواجه می شوند که چگونه تمایز ایجاد کنیم؟ برای این که بازاریابی خودتان را متمایز کنید باید بتوانید نقاط قوت و ضعف فعالیت های خودتان را بشناسید و در نهایت تلاش کنید ضمن تطبیق با محیط بازار، بهترین راهکار را دریافت نمایید و سپس آن را پیاده سازی کنید.

بازاریابی نیازمند چشمانی باز است. شما به عنوان بازاریاب باید به همه جزییات پیرامون خود واقف باشید. بعلاوه گاهی نیاز است به غیر از شرایط کلی بازار، شرایط داخلی بازار را نیز بررسی کنید. برای برقراری ارتباط موثر با مشتریان باید به پیام هایی که از سمت آن ها مخابره می شود گوش کنید. تا زمانی که به صحبت ها و خواسته های مشتری گوش فرا ندهید نمی توانید متوجه شوید که چگونه باید با او ارتباط برقرار کنید.

در ارتباط با مشتریان خود باید به شرایط بیرونی نیز توجه کنید. در بسیاری از مواقع شرایط سیاسی، اقتصادی و اجتماعی به راحتی بازاریابی را تحت شعاع خود قرار می دهند. به مسائل سیاسی توجه کنید. به نرخ تورم یا نرخ های بهره توجه داشته باشید. این مسائل همواره جز دغدغه های مشتریان است که می تواند بر ارتباط مشتریان با فعالیت های بازاریابی شما تاثیر شگرفی داشته باشد.

همیشه دقت کنید مشتری چه خواسته و تقاضایی دارد. به همین منظور به فناوری های جدید توجه ویژه ایی داشته باشید تا بتوانید بهتر فعالیت های بازاریابی خود را با مشتری تطبیق دهید. توجه کنید که مشتریان شما وجود چه نوع فناوری ها را در محصول های شما می پسندند و رقیبان شما از چه نوع فناوری پیروی می نمایند.

  • اگر بخواهیم متن بالا را در یک جمله خلاصه کنیم باید بگوییم که؛

موانع را مشاهده کنید، نسبت به تمام وقایع پیرامون خود هوشیار باشید تا بتوانید از طریق فعالیت های بازاریابی با مشتریان خود ارتباط برقرار نمایید.

 

ممکن است به مقاله های زیر علاقمند باشید:

 

دیدگاه خود را ارسال کنید

نام خود را وارد کنید
دیدگاه خود را وارد نمایید.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

اگر با این شرایط موافقید، لطفا here کلیک کنید.