اصول بازاریابی با رنگ های سالم

اصول بازاریابی با رنگ های سالم

یکی از اصول بازاریابی توجه به استفاده از رنگ های سالم است. رنگ های سالم به معنای رنگ هایی است که نشان می دهند کالا یا خدمتی که شما ارائه می دهید سلامت مصرف کننده را به مخاطره نمی اندازد یا محیط زیست را تخریب نمی کند.

اصول بازاریابی با توجه به نیاز سنجی مشتری…

به غیر از مسئله توجه به مشتری و نیاز سنجی او باید بدانید که در استفاده از رنگ ها، در تولید کالا یا خدمات الزامات قانونی هم وجود دارد در واقع الزامات قانونی موجود در کشور ها و نیاز مشتری با توجه به بازار، باعث شده است که توجه بیشتری به مسئله استفاده از رنگ ها شود.

امروزه بسیاری از شرکت ها توجه بیش از حدی را در اصول بازاریابی خود با توجه به رنگ های سالم انجام می دهند. از این جهت کارخانه و شرکت های مختلف تلاش می کنند تا در تبلیغ و طراحی محصول های خود، فضای ذهنی مثبتی را در ارتباط با سالم و یا مفید بودن محصول های تولیدی خود انجام دهند.

رنگ های سالم در اصول بازاریابی و کاربرد های آن

جالب است بدانید که در اصول بازاریابی چنانچه طبیعی بودن محصول یا خدماتتان مد نظر باشد، می توانید از رنگ های مختلفی استفاده کنید. مثلا:

رنگ قهوه ایی نشان دهنده سنت و حبوبات است. تا به حال به بسته بندی نخود و لوبیا با پس زمینه قهوه ایی توجه کرده اید؟ این رنگ دقیقا به همین منظور استفاده می شود. یکی دیگر از رنگ های استفاده شده در اصول بازاریابی با رنگ ها، که کاربرد زیادی هم دارد، رنگ سبز است. رنگ سبز نشان دهنده تر و تازگی و طبیعی بودن محصول یا خدمات است این رنگ نشان دهنده میوه های تازه و سبزی ها هستند. سبز یکی از مهم ترین رنگ های سالم است در واقع استفاده از بسته بندی هایی با رنگ سبز در سبزیجات با همین هدف و القا طبیعی بودن محصول استفاده می شود.

در اصول بازاریابی برای استفاده بهتر از انتقال مفاهیم به ذهن مشتری باید با روانشناسی رنگ ها تا حدود زیادی آشنا بود و یا از متخصصین در این زمینه استفاده کرد. هنگامی که بتوانید با استفاده از رنگ های مناسب مفهوم سالم بودن و یا تازگی را به ذهن مشتری منتقل کنید در واقع تا حدود زیادی توانسته اید به هدف های خود در فروش محصول نزدیک شوید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:  کانال تلگرام آقای بازاریاب   |    پیچ اینستاگرام بزاززاده  

 

2 دیدگاه روشن اصول بازاریابی با رنگ های سالم

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.

فوتر سایت

سایدبار کشویی

درباره من و دوستانم

درباره من و دوستانم

سید حجت بزاززاده؛ دکتری بازرگانی گرایش بازاریابی؛ تخصص اصلی من تحقیقات بازاریابی و مشاوره در خصوص بازاریابی صنعتی است؛ البته در حوزه بازاریابی بین الملل هم به طور جدی در حال فعالیت هستم. ارتباط با صنعت را همیشه دوست داشته ام و در کنار کارهای روزمره ام، سعی می کنم بهترین تئوری ها و مقالات تخصصی در حوزه بازاریابی صادراتی و صنعتی را در قالب سایت بازاریابی آقای بازاریاب در اختیار علاقه مندان قرار دهم. شایان ذکر است که در طول 7 سال فعالیت صنعتی خود تا به حال در بیش از 150 شرکت و واحد صنعتی به عنوان مدیر بازاریابی، بازرگانی بین الملل و اکثرا مشاور بازاریابی صادراتی همکاری داشته ام؛ بر این باورم راه موفقیت صنعت ایران در حوزه فروش و بازاریابی داخلی و بین الملل مجهز شدن به ابزار بازاریابی صنعتی و تحقیقات بازاریابی است!

تلفن: 02122733086 

ایمیل:  Info@mrioi.com

سایت آقای بازاریاب: Mrvisitor.ir

کلینیک مشاوره کسب و کار ایده: Mrioi.com

موسسه تحقیقات بازار ایده سازان بازار فردا: Mrioi.co

آدرس: تهران، تجریش، غلام جعفری، پلاک 37.

Social Media

Call Now Buttonجهت مشاوره رایگان کلیک کنید