استراتژی یک دلاری red box !!!

استراتژی یک دلاری red box !!!

فرایند برنامه ریزی بازاریابی استراتژیک معمولاً مستلزم هماهنگی تصمیمات کلان مدیران بالای هرم سلسله مراتب سازمانی با اقداماتی است که در کف هرم توسط بازاریابان انجام می گیرد. تصمیمات مهم شرکت با مأموریت، چشم انداز، اهداف کلان و تخصیص منابع میان واحدهای کسب وکار سر و کار دارد. فرایند برنامه ریزی بازاریابی استراتژیک می تواند کاملاً پیچیده یا نسبتاً ساده و سر راست باشد. با اینکه موضوعات متفاوت اند، اما فرایند برنامه ریزی به طرق گوناگون مشابه است و در نهایت، اهداف کلان و کمی می توانند کاملاً شبیه هم باشند. بزرگ یا کوچک بودن شرکت مهم نیست؛ همه بازاریابان تلاش مجدانه ای می کنند تا نیازهای مشتریان خود را برآورده سازند و در عین حال اهداف کمی کسب و کار و بازاریابی خود را هم محقق سازند. یک نمونه جالب در این زمینه استراتژی ساده ردباکس بود.

یک دلار برای یک شب، این استراتژی اولیه ردباکس بود که اکنون یک شرکت به شدت موفق اجاره DVD  است که فیلم ها و بازی های ویدیویی را در تقریبا ۳۶۰۰۰ کیوسک در سوپرمارکت ها، رستوران ها و دیگر خرده فروشی های سراسر کشور به فروش می رساند. ایده کاملاً ساده بود: با فشار یک دکمه و کشیدن یک کارت اعتباری، مشتریان می توانند یک فیلم یا بازی ویدیویی را از یک ماشین قرمز روشن به اندازه یک یخچال اجاره کنند. هر باجه تا ۶۳۰ سی دی و ۲۰۰ عنوان مختلف فیلم و بازی را در خود جا می دهد، که تقریباً همه آنان متعلق به شش ماه اخیر هستند. مشتریان می توانند فیلم یا بازی را به صورت آنلاین یا با یک برنامه موبایل پیش از مراجعه به کیوسک رزرو کنند و به سادگی دیسک اجاره شده را در هر نقطه کشور به کیوسک های ردباکس برگردانند.

با اینکه اجاره بهای یک فیلم به ۱،۲۰ دلار افزایش یافته (بازی های ویدیویی از ۲ دلار در روز شروع می شوند)، ردباکس به طور غیر قابل انکاری موفق شد؛ شرکت بیش از ۱،۵ میلیارد دیسک را از زمان راه اندازی خود اجاره داد یا تقریباً ۵ دیسک در هر ثانیه در یک دوره ده ساله. امروز، نرخ اجاره شرکت تقریباً ۴۰ اجاره دیسک در ثانیه و در حال رشد است.

فوتر سایت

سایدبار کشویی

درباره من و دوستانم

درباره من و دوستانم

سید حجت بزاززاده؛ دکتری بازرگانی گرایش بازاریابی؛ تخصص اصلی من تحقیقات بازاریابی و مشاوره در خصوص بازاریابی صنعتی است؛ البته در حوزه بازاریابی بین الملل هم به طور جدی در حال فعالیت هستم. ارتباط با صنعت را همیشه دوست داشته ام و در کنار کارهای روزمره ام، سعی می کنم بهترین تئوری ها و مقالات تخصصی در حوزه بازاریابی صادراتی و صنعتی را در قالب سایت بازاریابی آقای بازاریاب در اختیار علاقه مندان قرار دهم. شایان ذکر است که در طول 7 سال فعالیت صنعتی خود تا به حال در بیش از 150 شرکت و واحد صنعتی به عنوان مدیر بازاریابی، بازرگانی بین الملل و اکثرا مشاور بازاریابی صادراتی همکاری داشته ام؛ بر این باورم راه موفقیت صنعت ایران در حوزه فروش و بازاریابی داخلی و بین الملل مجهز شدن به ابزار بازاریابی صنعتی و تحقیقات بازاریابی است!

تلفن: 02122733086 

ایمیل:  Info@mrioi.com

سایت آقای بازاریاب: Mrvisitor.ir

کلینیک مشاوره کسب و کار ایده: Mrioi.com

موسسه تحقیقات بازار ایده سازان بازار فردا: Mrioi.co

آدرس: تهران، تجریش، غلام جعفری، پلاک 37.

Social Media

Call Now Buttonجهت مشاوره رایگان کلیک کنید