Skip to main content

از هر دست بدی از همون دست پس می گیری …

دوران راهنمایی و دبیرستان شان را در مدرسه ی فرزانگان زنجان گذراندند و در دانشگاه شهید بهشتی تهران در رشته ی پزشکی عمومی تحصیلاتشان را ادامه دادند، بعد از اتمام تحصیلات حدود ۲سال در بخش اورژانس به عنوان پزشک اورژانس در بیمارستان ولیعصر زنجان مشغول به کار شدند و تخصصشان را در رشته ی پزشک اطفال در دانشگاه زنجان گرفتند. اکنون، بعد از ۳سال در معاونت بهداشت زنجان به عنوان کارشناس مسئول سلامت نوجوان و جوانان در مدارس مشغول به کار هستند و همینطور اداره ی سایت دکتر شما را به عهده دارند..ایشان کسی نیستند جز خانم دکتر زهره خواصی….

از طریق یکی از دوستانم با سایت دکتر شما آشنا شدم، خیلی برام جالب بود که یه پزشک به صورت رایگان به بیماران کمک کنه،  یاد یه داستانی افتادم:

“پسر فقیری که از راه فروش خرت و پرت هزینه ی تحصیل خود را به دست می آورد، روزی دچار تنگدستی و گرسنگی شد. او فقط یک سکه ی ناقابل در جیب داشت. در حالی که گرسنگی سخت به او فشار می آورد تصمیم گرفت از خانه بغلی تقاضای غذا کند. با این حال وقتی دختر جوان در را به روی او گشود دستپاچه شد و به جای غذا یک لیوان آب خواست. دختر جوان احساس کرد او بسیار گرسنه است. برایش یک لیوان بزرگ شیر آورد. پسرک شیر را سر کشید و آهسته گفت: چقدر باید به شما بپردازم؟ دختر جوان گفت: هیچ، مادرمان به ما یاد داده در قبال کار نیکی که برای دیگران انجام می دهیم چیزی دریافت نکنیم. پسرک در مقابل گفت: از صمیم قلب از شما تشکر می کنم. پسرک که هاروارد کلی نام داشت پس از ترک خانه نه تنها از نظر جسمی خود را قوی تر حس می کرد بلکه ایمانش به خداوند و انسان های نیکوکار نیز بیشتر شد. تا پیش از این او آماده شده بود دست از تحصیل بکشد. سال ها بعد…… زن جوانی به بیماری مهلکی گرفتار شد. پزشکان از درمان وی عاجز شدند. او به شهر بزرگتری انتقال یافت. دکتر هاروارد کلی در مورد مشاوره وضعیت این زن فراخوانده شد. وقتی او نام شهری که زن جوان از آن آمده بود را شنید، برق عجیبی در چشمانش نمایان شد. او بلافاصله بیمار را شناخت. مصمم به اتاقش باز گشت و با خود عهد بست هر چه در توان دارد برای نجات زندگی او به کار گیرد. مبارزه ی آن ها بعد از کشمکش طولانی با بیماری به پیروزی رسید. روز ترخیص بیمار فرا رسید. زن با ترس و لرز صورت حساب را گشود. او اطمینان داشت باید تا آخر عمر برای پرداخت صورت حساب کار کند. نگاهی به صورت حساب انداخت، جمله ای به چشمش خورد:  “همه ی مخارج بیمارستان قبلا با یک لیوان شیر پرداخته شد.” امضا دکتر هاروارد کلی”

فرقی نمی کند یک فرد معمولی باشیم یا یک پزشک، این قانون کاینات است، از هر دست بدی از همون دست پس می گیری… من حتم دارم خانم دکتر خواصی هم نتیجه این کار خداپسندانه شون رو می گیرند… با خودم فکر کردم که خانم دکتر خواصی میتونن الگوی بسیار خوبی باشند، این شد که تصمیم گرفتم با ایشون مصاحبه ای داشته باشم و بیشتر باهاشون آشنا بشم. و این کارو کردم……

از ایشون پرسیدم: چی شد شما این سایت را تاسیس کردید؟ هدفتون از راه انداری این سایت چی بود؟

پاسخ دادند: “حقیقتش در دوران تحصیل و مدت کوتاهی که در خدمت مردم بودم مسئله ای که خیلی باهاش مواجه بودم این بود که خیلی ها می آمدند که در مورد مشکلی که داشتند سر در گم بودند، نمی دونستند باید چه کار کنند، به کجا مراجعه کنند و این برای من یه دغدغه بود و این شد که ما تصمیم گرفتیم اطلاعاتی که در دوران تحصیل و خدمت کسب کردیم رو در اختیار افرادی قرار بدیم که به این اطلاعات احتیاج دارند، البته به صورت رایگان… تا از این سر درگمی خارج بشوند…. “

www.drforyou.ir

پرسیدم: خانم دکتر شما دقیقا چه خدماتی در سایتتون ارائه می دهید؟

جواب دادند: “با توجه به این دغدغه هایی که عرض کردم، یکی از خدماتی که ارائه میدیم بخش پرسش و پاسخ پزشکی هست که افراد می تونن در رابطه با مسئله ای که دارند سوالشون رو مطرح کنند و پاسخ دریافت کنند، در همین راستا با افرادی مواجه بودیم که به دکتر مراجعه کردند و داروهایی براشون تجویز شده اما به اشتباه دارو ها رو دریافت کردند. حالا به هر دلیلی، یا داروخانه اشتباه کرده، یا خط پزشک ناخوانا بوده و…. که این میتونه عوارض جبران ناپذیری به بار بیاره، در این سایت افراد میتونن نسخه هاشون رو برای ما ارسال کنند، نسخه ها بازدید دیگری میشه و اگر ایرادی داشته باشه به اون ها اطلاع میدیم، اگر مردم راهنمایی ای در مورد مسایلی که دارند  و حتی نسخه هاشون بخواهند میتونن مطرح کنند که در اختیارشون قرار بدیم. گاهی اوقات هم افراد آزمایش یا عکس یا سونوگرافی دارند که قبل از اینکه به دکتر مراجعه کنند در موردش استرس دارند یا می خواهند خودشان یه تحلیلی ازش داشته باشند، یه بخش دیگری در این سایت مطرح  هست اینه که  ما بهشون این خدمت رو ارائه میدیم…..و همینطور پست هایی در سایت ارائه میشه که میتونه خیلی مفید باشه، در مورد مسایل روزمره، درمورد سوال هایی که شاید ذهن خیلی ها رو مشغول کرده و همینطور در مورد ویتامین ها چون فعلا تازه کارمون رو شروع کردیم….”

گفتم مگه چند وقته که کارتون رو شروع کردید؟موفقیتی هم داشتید توی این زمینه؟در این مدت؟

گفتند: “نمیدونم اسمش رو میشه موفقیت گذاشت یا نه، اما اگر موفقیتی هم بوده لطف خداوند بوده… تقریبا می تونیم بگیم  حدود دو ماه هست که استارت کار رو به طور غیر رسمی زدیم و ۱۵روز هم هست که به صورت رسمی بیان کردیم که همچین سایتی هست و مراجعه کننده ها میتونند استفاده کنند، موفقیتمون هم در این راستا فکر می کنم رنکینیگی باشه که در این مدت در سایت الکسا کسب کردیم که هست ۸۷۷۸ در ایران” یه رتبه ی خیلی عالی هست به شما تبریک می گم خانم خواصی…

اما آخرین سوال… هدف نهایی چی هست خانم دکتر؟ باید هدف والایی باشه….

گفتند: “آرزوی ما این هست که بتونیم با همکاری پزشکانی که حتما توی جامعه داریم که با ما هم هدف باشند، به مردم در مورد مسایلشون در زمینه ی پزشکی کمک کنیم، و پزشکان بیشتری در زمینه های مختلف به ما دست یاری بدهند که به صورت تخصصی تر بتونیم به مردم خدمت رسانی کنیم “

بسیار عالی و تاثیر گذاره…..امیدوارم ذهن های ما هم همچون خانم خواصی خدایی بشه…. و برای خدمت به خلق خدا در حد توانمون آستین هامون رو بالا بزنیم، و از خدمتی که در توانمون هست فروگزار نکنیم…خداوند آنقدر مهربان و بخشنده هست که اگر ما یک قدم برای بنده اش برداریم خداوند ده ها و صدها قدم برای ما بر میداره… شک نکنیم….

با آرزوی موفقیت روز افزون برای خانم دکتر خواصی و همکارانشون در سایت دکتر شما و همچین دست اندر کاران دیگر در سایت های دیگر از جمله سایت مستر ویزیتور….


شماره تماس جهت مشاوره!