ارتقا-فروش-در-محیط-بازاریابی-چیست؟, بزاززاده

ارتقا فروش در محیط بازاریابی چیست؟

ارتقا فروش در محیط بازاریابی یکی از ۵ جنبه  ارتقا در هم آمیخته است.

چهار بخش دیگر ارتقا در هم آمیخته شامل؛

 • آگهی
 • فروش شخصی 
 • بازاریابی مستقیم و
 • تبلیغات عمومی متناسب است .

شامل:

 • مباحثه ها
 • کوپن ها
 • اجناس رایگان
 • ضرر افراد بالا مرتبه
 • اصل جلوه های خرید
 • حق العمل ها
 • جایزه های الگو های محصول و
 • تخفیف های ارتقا فروش می شوند که می توانند به طور مستقیم( مشتری_ کارمند فروش ) یا اعضای کانال توزیع باشند(مانند؛ خرده فروشی )

ارتقا فروش در محیط بازاریابی چیست؟

ارتقا فروش در مصرف کننده، ارتقا فروش تجارت نامیده می شود. بعضی از ارتقا های فروش، به خصوص آن فروشی که با روش های غیر معمول است توسط افراد بسیاری حیله و تقلب مطرح شده است.

ارتقا فروش شامل چندین فعالیت ارتباطی است که قصد تولید، افزایش بها یا افزایش انگیزه مصرف کننده ها، عمده فروشی ها، خرده فروشی ها یا دیگر مصرف کننده های سازمان برای بر انگیختن سریع  فروش است، این تلاش ها می توانند به برانگیختن سود محصول، آزمایش یا به فروش برسد، مثال های شیوه هایی که در ارتقا فروش استفاده شده است، شامل کوپن ها، الگو ها  و حق العمل کاری ها؛ اصل جلوه های خرید، مباحثه های تخفیف و بخت آزمایی می شود.

ارتقا فروش برای جذب مشتری های جدید و همچنین نگه داشتن مشتری های موجود برای خنثی کردن رقابت و برای استفاده از مزایای فرصت ها که توسط تحقیق معلوم می شود استفاده می شود. فعالیت های فروش داخلی شامل جلوه های ویترین محصول و افزایش جلوه ها و پیشرفت برنامه ها مانند جایزه های حق العمل کاری و مباحثه ها می باشد.

ارتقا فروش گاهی به صورت تخفیف ها می باشد. تخفیف ها طرز فکر مشتری ها و رفتار آن ها را هنگام خرید تحت فشار قرار می دهد. نوع پس انداز و موقعیت می تواند بر طرز عقیده مشتری ها و تصمیم خرید آن ها تأثیر بگذارد. از مهمترین تخفیف های معمولی شامل: تخفیف قیمت ها در بخش فروش و انعام ها و تخفیف های قیمت است که باعث کاهش اصل فروش توسط درصد معین می گردد. در حالی که بخش انعام ها با مشتری هایی که بیشتر از قیمت های اصلی استفاده می کنند سرکار دارند، با این و جود شرکت های زیادی صورت های مختلفی از تخفیف ها را در آگهی ها ارائه می دهند که در بیشتر موارد این کار به امید متقاعد کردن مشتری ها برای خرید محصول هایشان شکل می گیرد.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:  کانال تلگرام آقای بازاریاب   |    پیچ اینستاگرام بزاززاده  

دکتری بازرگانی گرایش بازاریابی؛ تخصص اصلی من تحقیقات بازاریابی و مشاوره در خصوص بازاریابی صنعتی است؛ البته در حوزه بازاریابی بین الملل هم به طور جدی در حال فعالیت هستم. ارتباط با صنعت را همیشه دوست داشته ام و در کنار کارهای روزمره ام، سعی می کنم بهترین تئوری ها و مقالات تخصصی در حوزه بازاریابی را در قالب سایت بازاریابی آقای بازاریاب در اختیار علاقه مندان قرار دهم. شایان ذکر است که در طول 7 سال فعالیت صنعتی خود تا به حال در بیش از 36 شرکت و واحد صنعتی به عنوان مدیر بازاریابی، بازرگانی بین الملل و مشاور همکاری داشته ام؛ بر این باورم راه موفقیت صنعت ایران در حوزه فروش و بازاریابی داخلی و بین الملل مجهز شدن به ابزار بازاریابی صنعتی و تحقیقات بازاریابی است!

2 دیدگاه روشن ارتقا فروش در محیط بازاریابی چیست؟

 • Avatar

  با تشکر از مطلب شما. بحث ارتقا فروش یا Sales Promotion بحث بسیار گسترده و جذابی در مدیریت بازاریابی می باشد. توجه به روش های مختلف ارتقا فروش از جمله تبلیغات و همچنین اهمیت تدوین استراتژی مناسب با توجه به نوع محصول یا خدمت و همچنین با توجه به چرخه عمر آن، مباحث بسیار کاربردی را در این زمینه می توان تدوین کرد که پیشنهاد می گردد پژوهشگران و نویسندگان محترم مقالاتی را در این خصوص تهیه و از طریق این سایت در اختیار جامعه تولیدکنندگان و بازرگانان کشور قرار دهند.

 • Avatar

  سلام مبحث جالبی بود تشکر ازشما

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.

سایدبار کشویی

درباره من و دوستانم

درباره من و دوستانم

سید حجت بزاززاده؛ دکتری بازرگانی گرایش بازاریابی؛ تخصص اصلی من تحقیقات بازاریابی و مشاوره در خصوص بازاریابی صنعتی است؛ البته در حوزه بازاریابی بین الملل هم به طور جدی در حال فعالیت هستم. ارتباط با صنعت را همیشه دوست داشته ام و در کنار کارهای روزمره ام، سعی می کنم بهترین تئوری ها و مقالات تخصصی در حوزه بازاریابی را در قالب سایت بازاریابی آقای بازاریاب در اختیار علاقه مندان قرار دهم. شایان ذکر است که در طول 7 سال فعالیت صنعتی خود تا به حال در بیش از 36 شرکت و واحد صنعتی به عنوان مدیر بازاریابی، بازرگانی بین الملل و مشاور همکاری داشته ام؛ بر این باورم راه موفقیت صنعت ایران در حوزه فروش و بازاریابی داخلی و بین الملل مجهز شدن به ابزار بازاریابی صنعتی و تحقیقات بازاریابی است!

تلفن: 02122733086 

ایمیل:  Info@mrioi.com

سایت آقای بازاریاب = بازاریابی صنعتی: Mrvisitor.ir

موسسه تحقیقات بازاریابی ایده = تحقیقات بازاریابی: Mrioi.com

آدرس: تجریش، غلام جعفری، پلاک 37، موسسه تحقیقات بازاریابی ایده.

Social Media