۲۲ شهریور, ۱۳۹۵

ارتقا فروش در محیط بازاریابی چیست؟

ارتقا فروش در محیط بازاریابی یکی از ۵ جنبه  ارتقا در هم آمیخته است.

چهار بخش دیگر ارتقا در هم آمیخته شامل؛

 • آگهی
 • فروش شخصی 
 • بازاریابی مستقیم و
 • تبلیغات عمومی متناسب است .

شامل

 • مباحثه ها
 • کوپن ها
 • اجناس رایگان
 • ضرر افراد بالا مرتبه
 • اصل جلوه های خرید
 • حق العمل ها
 • جایزه های الگو های محصول و
 • تخفیف های ارتقا فروش می شوند که می توانند به طور مستقیم( مشتری_ کارمند فروش ) یا اعضای کانال توزیع باشند(مانند؛ خرده فروشی ).

 

سایت تخصصی بازاریابی - مارکتینگ - بازاریابی - بازاریابی اینترنتی – بازرگانی – اصول بازاریابی - - visitor - MRVisitor مدیریت بازاریابی –marketing -351

ارتقا فروش در محیط بازاریابی چیست؟

ارتقا فروش در مصرف کننده، ارتقا فروش تجارت نامیده می شود. بعضی از ارتقا های فروش، به خصوص آن فروشی که با روش های غیر معمول است توسط افراد بسیاری حیله و تقلب مطرح شده است.

ارتقا فروش شامل چندین فعالیت ارتباطی است که قصد تولید، افزایش بها یا افزایش انگیزه مصرف کننده ها، عمده فروشی ها، خرده فروشی ها یا دیگر مصرف کننده های سازمان برای بر انگیختن سریع  فروش است، این تلاش ها می توانند به برانگیختن سود محصول، آزمایش یا به فروش برسد، مثال های شیوه هایی که در ارتقا فروش استفاده شده است، شامل کوپن ها، الگو ها  و حق العمل کاری ها؛ اصل جلوه های خرید، مباحثه های تخفیف و بخت آزمایی می شود.

ارتقا فروش برای جذب مشتری های جدید و همچنین نگه داشتن مشتری های موجود برای خنثی کردن رقابت و برای استفاده از مزایای فرصت ها که توسط تحقیق معلوم می شود استفاده می شود. فعالیت های فروش داخلی شامل جلوه های ویترین محصول و افزایش جلوه ها و پیشرفت برنامه ها مانند جایزه های حق العمل کاری و مباحثه ها می باشد.

سایت تخصصی بازاریابی - مارکتینگ - بازاریابی - بازاریابی اینترنتی – بازرگانی – اصول بازاریابی - - visitor - MRVisitor مدیریت بازاریابی –marketing -352

ارتقا فروش گاهی به صورت تخفیف ها می باشد. تخفیف ها طرز فکر مشتری ها و رفتار آن ها را هنگام خرید تحت فشار قرار می دهد. نوع پس انداز و موقعیت می تواند بر طرز عقیده مشتری ها و تصمیم خرید آن ها تأثیر بگذارد. از مهمترین تخفیف های معمولی شامل: تخفیف قیمت ها در بخش فروش و انعام ها و تخفیف های قیمت است که باعث کاهش اصل فروش توسط درصد معین می گردد. در حالی که بخش انعام ها با مشتری هایی که بیشتر از قیمت های اصلی استفاده می کنند سرکار دارند، با این و جود شرکت های زیادی صورت های مختلفی از تخفیف ها را در آگهی ها ارائه می دهند که در بیشتر موارد این کار به امید متقاعد کردن مشتری ها برای خرید محصول هایشان شکل می گیرد.


تهیه کننده : زهرا علی مدد سلطانی

2 دیدگاه

 1. با تشکر از مطلب شما. بحث ارتقا فروش یا Sales Promotion بحث بسیار گسترده و جذابی در مدیریت بازاریابی می باشد. توجه به روش های مختلف ارتقا فروش از جمله تبلیغات و همچنین اهمیت تدوین استراتژی مناسب با توجه به نوع محصول یا خدمت و همچنین با توجه به چرخه عمر آن، مباحث بسیار کاربردی را در این زمینه می توان تدوین کرد که پیشنهاد می گردد پژوهشگران و نویسندگان محترم مقالاتی را در این خصوص تهیه و از طریق این سایت در اختیار جامعه تولیدکنندگان و بازرگانان کشور قرار دهند.

 2. سلام مبحث جالبی بود تشکر ازشما

دیدگاه خود را ارسال کنید

نام خود را وارد کنید
دیدگاه خود را وارد نمایید.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

اگر با این شرایط موافقید، لطفا here کلیک کنید.