۱۱ خرداد, ۱۳۹۸

مدیر ارابه ایی دارد که دو بخش دارد… بخش اول رضایت

ارابه مدیر ها دو بخش دارد. اولین بخش این ارابه رضایت است و  دومین بخش این ارابه قدرتمند قناعت است. به عنوان یک مدیر زمانی که به فعالیت های خود مطمئن باشید باید به سه نکته توجه کنید تا از کاری که انجام می دهید رضایت داشته باشید از جمله؛

  • فوریت
  • تلاش
  • عمل

مدیر باید بتواند با تلاش، در فوریت قرار دادن و در نهایت عمل کردن ۵۰ درصد از کار های مدیریتی خود را انجام دهد. ممکن است با خود بگویید پس ۵۰ درصد بقیه چه؟ یک مدیر موفق ۵۰ درصد بقیه را به دیگر کارمندان شرکت تفویض اختیار می کند. هر مدیر باید یاد بگیرد که تنها بخشی از کار های شرکت به او مربوط است و نه همه کار های شرکت! اگر این تفکر در ذهن مدیر هایمان جاری شود آن موقع است که به رضایت می رسند. اما اگر این تفکر در ذهن آن ها رشد نکند باید به سایر بیماری های مدیریتی از جمله بیماری اضافه کاری، بیماری انفعال و در نهایت بیماری استرس و فشار روحی مبتلا شوند.

حال برای رهایی از این نوع بیماری ها و برای دست یابی به رضایت به عنوان یک مدیر، زمانی که تفویض اختیار می کنید نگران نباشید بلکه؛

خوش بین باشید از این که کارمندان شما بدون شک می توانند از پس کار بر آیند.

به عنوان یک مدیر راضی تلاش کنید همواره لبخند بر لب داشته باشید و  عبوس نباشید زیرا خشمگین و عبوس بودن شما کاری از پیش نخواهد برد اما، اگر تفویض اختیار کردید و به کارکنان خود اطمینان نمودید دلیلی برای این که چهره برافروخته و نگرانی داشته باشید ندارید. شما به عنوان یک مدیر می توانید پیگیر اموری باشید که تفویض اختیار کرده اید اما، این اجازه را ندارید که با چهره خشمگین روحیه کارکنان خود را از بین ببرید!

و نکته آخر برای دست یابی به رضایت در ارابه مدیریت این است که، یادتان باشد:

همیشه قرار نیست کارهای شرکت شما فوق العاده باشد یا به قول معروف شاهکار خلقت از آب در آید! همان قدر که بتوانید تفویض اختیار کنید و کار را به کامندان خود بسپارید و دو را دور بر آن  ها نظارت داشته باشید و در نهایت به نتیجه مطلوب برسید برای شروع کارتان کفایت می کند. یادتان باشد شرکت شما کم کم یک شرکت فوق العاده خواهد نه یک شبِ. پس صبور باشید!

 

ممکن است به مقاله های زیر علاقمند باشید:

دیدگاه خود را ارسال کنید

نام خود را وارد کنید
دیدگاه خود را وارد نمایید.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

اگر با این شرایط موافقید، لطفا here کلیک کنید.