Skip to main content

اخلاق در آموزش بازاریابی با موتورهای جستجو SEM

اخلاق در آموزش بازاریابی با موتورهای جستجو SEM

موتورهای جستجو و مبحث جذاب SEO  و نقش آن در بازاریابی (بازاریابی موتور جستجو (SEM  می تواند منجر به موفقیت در بازاریابی و فروش گردد. در مطلب پیش رو به بررسی ابعاد دیگر این موضوع می پردازیم.

نسبت به تبلیغ های جستجوی پولی تاکنون عقاید ضد و نقیضی عنوان شده است؛ طبق گزارش های  WebWatch با موضوع مصرف کنندگان، تاکنون این مسئله که تبلیغ های حاضر با موتور های جستجو تا چه حد توانسته اند در آموزش بازاریابی هدف های مورد نظر را تامین کنند؛ موضوع بسیاری از تحقیق ها  و گزارش ها بوده اند. کمیسیون تجارت فدرال نیز گزارشی را در سال ۲۰۰۲ در خصوص اهمیت افشاحقایق در زمینه تبلیغ های پولی در موتور های جستجو ارائه کرده است؛ این گزارش در جوابیه به شکایتِ مطرح شده از سوی گروه Commercial Alert؛ یک گروه مدافع مصرف کنندگان؛ ارائه شد. بنابر این در آموزش بازاریابی از طریق موتور های جستجو می توان به بحث اخلاق نیز اشاره کرد.

یکی دیگر از بحث های داغ در زمینه آموزش بازاریابی موتور های جستجو؛ مربوط به مسئله تخلف از حقوق نام تجاری است. بحث در این زمینه که آیا طرفین می توانند و حق دارند از نام تجاری رقبایشان استفاده کرده یا نسبت به آن اظهار نظر کنند؛ سال هاست که در آموزش بازاریابی موتور های جستجو مطرح بوده است. در سال ۲۰۰۹؛ گوگل برخی سیاست های خود را تغییر داد؛ قبل از این تاریخ آن ها از تاکتیک های بازدارنده استفاده می کردند؛ اما پس از آن طرفین مجاز به اظهار نظر در زمینه یک نام تجاری شدند اما تا زمانی که صفحه های اصلی آن ها اطلاعات کافی در زمینه واژگان مرتبط و توصیف کافی از نام تجاری را ذکر کنند این مسئله صدق می کرد. اگرچه سیاست ها تغییر کرده اند اما؛ این بحث همچنان در آموزش های بازاریابی داغ است.

در ۲۴ آپریل ۲۰۱۲؛ بسیاری مشاهده کردند که گوگل شرکت هایی که با خرید رای سعی در پیشی گرفتن از سایرین را دارند؛ جریمه می کند این نکته تاکید به اخلاق را در راس همه آموزش های بازاریابی لحاظ کرده است. تلاش گوگل در این زمینه “پنگوئن” نام داشت. از آن زمان تاکنون گوگل برنامه های دیگری را برای به روز رسانی پنگوئن ارائه کرده است از جمله پاندا. اما آموزش بازاریابی موتور جستجو (SEM) به خرید لینک توجه نکرده و فقط بر مدیریت بهینه سازی موتور جستجو (SEO) و پرداخت در ازاء هر کلیک (PPC) تمرکز دارد. از ۲۰ اکتبر ۲۰۱۴ تاکنون؛ گوگل سه نسخه به روز شده و رسمی برای برنامه به روزرسانی پنگوئن  ارائه کرده است.

با سایت مستر ویزیتور همراه باشید تا با موضوعِ اخلاق در آموزش بازاریابی با موتور های جستجو  SEM بیشتر آشنا  گردید.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:  کانال تلگرام آقای بازاریاب   |    پیچ اینستاگرام بزاززاده  

شماره تماس جهت مشاوره!