Skip to main content

احساسی ها

ﺍﮔﺮ ﺍﻧﺴﺎﻧﻬﺎ ﺩﺭ ﻃﻮﻝ ﻋﻤﺮ ﺧﻮﻳﺶ، ﻣﻴﺰﺍﻥ ﻛﺎﺭﻛﺮﺩ ﻣﻐﺰﺷﺎﻥ ﻳﻚ ﻣﻴﻠﻴﻮﻧﻴﻮﻡ ﻣﻌﺪﻩ ﺷﺎﻥ ﺑﻮﺩ،
ﺍﻛﻨﻮﻥ ﻛﺮﻩ ﻱ ﺯﻣﻴﻦﺗﻌﺮﻳﻒ ﺩﻳﮕﺮﻱ ﺩﺍﺷﺖ…( ﺁﻟﺒﺮﺕ ﺍﻧﻴﺸﺘﻴﻦ)

در ادامه بحث شیوه تفکرات انسانها که در مورد انسان های بصری و شنیداری صحبت شد، این بار می خواهیم ویژگی افراد احساسی را مورد بررسی قرار دهیم:

 • احساسی (Kino Thinking)

احساسی ها غالباً جهان را از راه احساسی تجربه می کنند. در وضعیت احساسی فرد، افکار خود را با احساسش پشتیبانی می کند. وقتی از این گونه افراد سوالی پرسیده می شود در حین تفکر برای پاسخگویی، به سمت پایین و چپ خیره می شوند.

6

 •  ویژگی های افراد احساسی

این دسته از افراد بسیار با احساس و متظاهرند، و همیشه آماده ی مبالغه کردن هستند. احساس گرایان می توانند بسیار جذاب باشند و دیگران را جذب انرژی بی پایان خود کنند. شاید شما این همه انرژی را که آنها از خود نشان می دهند دوست نداشته باشید ولی جذب آن خواهید شد، زیرا این شور و هیجان بی حد و اندازه، شما را آنقدر به وجد می آورد که ممکن است هرگز جرأت نکنید تا این اندازه اوج بگیرید.

احساسی ها هیچ گاه در اعمال و گفتار خود شک نمی کنند. وجودشان سرشار از فکر بکر و ایده های الهام بخش است، هیج کس مثل آنها نمی تواند از احساسات خود برای تاثیر گذاری استفاده کند. این افراد هیچ چیز را از دیگران پنهان نمی کنند و دوستدار روابط قطعی و پایدارند. احساسی ها نیاز دارند احساسات خود را بیان کنند. مطمئن باشید اگر یک بار این کار را انجام دهند به راحتی حاضرند به صحبت های شما نیز گوش کنند، زیرا موارد احساسی آنها را به هیجان در می آورد.

 • ویژگی خاص این افراد
 1. در ابراز احساسات و همچنین درک کردن احساسات بسیار قوی اند.
 2. زیاد گریه می کنند و فریاد می کشند.
 3. در روابط شور و هیجان زیادی خلق می کنند.
 4. دوست دارند تا پر هیجان ترین احساسات را تجربه کنند.
 5. معتقدند که دیگران به حد کافی احساساتی نیستند.
 6. برای تمامی افرادی که با آن ها در ارتباط اند احساس به خرج می دهند.
 • احساسی ها از لغات زیر بیشتر در کلام خود استفاده می کنند
 1. “احساس خوبی دارم”،
 2. “دست روی نقطه حساسی گذاشتید”،
 3. “احساس می کنم ناراحتید”،
 4. “حسم اشتباه نمی کند”،
 5. “حالم بد می شود و دستم عرق می کند”
 6. یا “او خیلی با من سرد است” و … استفاده می کنند.

همانطور که مطالعه فرمودید، احساسی ها از کلمه حس و مشتقات آن زیاد در کلام خود استفاده می کنند. اگر میخواهید در رابطه با این گونه افراد موفق باشید، سعی کنید با توجه به نوع محصول یا خدمت ارائه شده، احساسات آنها را بر انگیخته کنید. به آنها اجازه دهید تمام احساسات خود در رابطه با نوع محصول معرفی شده را بیان کنند. برای این گونه افراد باید زمان بیشتری اختصاص دهید. این افراد با بیان احساسات خود، حس رضایت پیدا می کنند و مشتاق حفظ رابطه با شما خواهند شد.

درباره نویسنده

شماره تماس جهت مشاوره!