Skip to main content

آیا کارآفرینی یک هنر یا اثر هنری است؟؟؟

تا به حال هر زمان که اسمی از هنر یا آثار هنری به ذهن رسیده است هر چیزی را می توان تداعی کرد به جز کارآفرینی …! اما به واقع باید دانست که کارآفرینی نیز یک اثر هنری است زیرا، هنگامی که شخصی تصمیم می گیرد با توجه به تمام محدودیت های پیش روی خودش پا به عرصه ی کارآفرینی گذارد و به خلق فرصتی جدید دست زند باید به جرات گفت: او واقعا هنرمند است زیرا، تصمیم گرفته است بر خلاف جریان های رایج در کسب و کار حرکت کند و در نهایت به سود هم دست خواهد یافت.

مهارت مولد در کارآفرینی

برای رسیدن به کارآفرینی یکی از مهارت های مولد استفاده از خلاقیت است. زیرا با استفاده از خلاقیت می توان با توجه به محدودیت های منابع در دسترس؛ به سمت رشد و شکوفایی بهتر حرکت کرد. بیشتر افرادی که موفق بوده اند مانند بیل گیتس و… از کارآفرینی فعالیت خود را شروع کرده اند و علت این امر نیز کاملا مشهود است زیرا کارآفرینی جامعه را به سمت ارزش آفرینی حرکت می دهد و بعلاوه پس از مدتی نه چندان زیاد می تواند برای فرد کارآفرین موفقیت ایجاد کند.

شکل گیری اندیشه هایی نو  در ذهن افراد می تواند نقش مهمی داشته باشد زیرا معمولا افراد به راه هایی فکر می کنند که قبلا آزمایش شده است اما، فرق یک فرد کارآفرین با بقیه افراد در این است که او به راه های دیگر و اندیشه های دست نخورده دیگر هم فکر می کند و بعلاوه جرات عملی کردن ایده های خود را هم دارد.

“اگرچه یکی از نقش های کلیدی کارآفرینان ایجاد فرصت های شغلی جدید برای افراد جامعه است اما نقش آن ها به همین یک مورد محدود نمی شود بلکه آن ها می توانند فرهنگ خلاقیت، حرکت و نوآوری را در جامعه پایه گذاری کرده و باعث شوند رکود و سکون از جامعه رخت بربندد.” کتاب نترس کارآفرین شو!

کارآفرینی و معضل بیکاری، بی انگیزشی و فقر

کارآفرینی می تواند به از بین رفتن معضل بیکاری، فقر و بی انگیزشی نیروی کار در کشور کمک کند زیرا، وقتی نیروی کار احساس کند برای جامعه مفید است انگیزش به مراتب بهتری در او ایجاد خواهد شد. این گونه فعالیت ها به نیروی های کار یادآوری می کند که همواره منتظر استخدام های دولتی نباشند و به سمت خوداشتغالی و خودکارفرمایی حرکت کنند. اگرچه پشتیبانی مناسب از کارآفرینان نیز تاثیر زیادی در شکل گیری نگرش کارآفرینی در جامعه دارد.

در هر حال می توان گفت: مسیر کارآفرینی مسیر است که کشور های توسعه یافته توانسته اند از طریق آن به موفقیت های زیادی دست یابند که با هدایت درست آن در کشور های در حال توسعه نیز می توان کشور های پیشرفته بیشتری را در سطح جهان ایجاد کرد.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:  کانال تلگرام آقای بازاریاب   |    پیچ اینستاگرام بزاززاده 

شماره تماس جهت مشاوره!