کارآفرینی همواره با فراز و نشیب همراه است. اما در بین تمام چالش های این فعالیت ریسک پذیری یکی از مهم ترین خصایصی است که  هر کارآفرین باید داشته باشد. در کارآفرینی ترس معنایی ندارد. کارآفرین باید جسور باشد و از امتحان کردن و کسب تجربه نترسد.

در بسیاری مواقع در جریان مشاوره های کارآفرینی این سوال ها از مشاورین پرسیده می شود:

  • اگر شکست خوردم چی؟؟؟
  • اگر نشد چی؟؟
  • اکر خدایی ناکرده با بحران اقتصادی روبرو شدم چه کار کنم؟
  • اگر سرمایه ام کم شود چه کار کنم؟

بگذارید با شما راحت باشیم. اگر از این اگر ها می ترسید پس دور کارآفرین شدن را خط بکشید.

کارآفرینی یعنی همین اگر ها… ممکن است سرمایه خود را از دست بدهید اما نباید جا بزنید و برای این که از وقوع چنین اتفاقی پیشگیری کنید نیاز است از مشاورین این امر کمک بگیرید و شرایط اقتصادی را خوب بسنجید. حالا اگر با سنجیدن تمام جوانب باز هم سرمایه شما با مشکل مواجه شد دنیا آخر نشده است… بلند شوید و دوباره شروع کنید. کارآفرین نمی هراسد، جا نمی زند…

شکست خورده اید؟ می گویید اگر نشد چی؟ اگر شکست بخورم چی؟ در پرورش ایده هایتان با مشکل روبرو شده اید؟ نترسید و ریسک پذیر باشید. نه یک بار بلکه صد بار امتحان کنید. انقدر بر روی ایده هایتان کار کنید تا پخته شود تا قابل استفاده شود.

می گویید ممکن است سرمایه من کم شود؟ بله در شروع کارآفرینی این احتمال وجود دارد اما، به بازده آن بیندیشید. از مراحل اولیه نترسید اگر بترسید نمی توانید کارآفرینی کرده و رشد کنید.

کارآفرینی یعنی همین اگر ها اما، این اگر ها به معنای این نیست که بترسید. این اگر ها باید از شما یک خودساخته تمام و عیار بسازد. شما باید با ریسک پذیری ایی که در خود پرورش می دهید جواب این اگر ها را بیابید. ممکن است چند بار اول شکست بخورید ولی تا شکست نخورید هم نتیجه کار برایتان لذت بخش نخواهد بود.

هر انسانی اگر قرار باشد حاضر و آماده و بدون ریسک پذیری، موفقیت را دریافت کند نمی تواند کارآفرین شود. موفقیت های حاضر و آماده؛ درست مانند لذت فست فود ها، سریع و کوتاه است اما، یک فسنجان خوشمزه چیز دیگریست!

 برای هر کاری باید زحمت بکشید به خصوص اگر می خواهید یک کارآفرین موفق شوید…!!!

 

ممکن است به مقاله های زیر علاقمند باشید:

 

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *