Skip to main content

آیا وظیفه تیم بازاریابی حل کل مسائل و ایده های فروش است؟

مهمترین مسئله ایی که مدیران در پی گیری وظایف بازاریابی در شرکت ها با آن روبرو هستند این است که؛ گمان می کنند تمام ایده های فروش باید توسط تیم بازاریابی حل و فصل شود یا پی گیری هر نقصانی در فروش به عهده ی این تیم است. این مسئله سبب اختلاف تیم مدیریتی و تیم بازاریابی شرکت می شود اما، به راستی حیطه ی وظایف این دو تیم تا کجاست؟ و چرا اساسا چنین مشکلی بروز می کند؟

یکی از اشتباهات مدیران شرکت ها این است که آنچنان تیم بازاریابی شرکت را با انبوهی از ایده ها بمباران می کنند که ایده های آنان از منابع مالی و انسانی شرکت پیشی می گیرد! در چنین شرایطی اگر تعداد نیروی انسانی کافی نباشد چگونه می توانند انبوهی از ایده ها را پشتیبانی کنند؟ این حالت ما را یاد این ضرب المثل فارسی می اندازد که؛ با یک دست می خواهی چند هندوانه بلند کنی؟؟؟ به عنوان نمونه نمی شود یا یک تیم ۸ نفره از بازاریابانِ شرکتتان توقع داشته باشید ۵۰ پروژه را در دو ماه کاملا تمام کنند…

از طرفی گاهی تیم مدیریتی ایده هایی را ارائه می دهد و توقع پشتیبانی تیم بازاریابی از ایده های مطروحه را دارد اما، بودجه ی اختصاص داده شده نمی تواند به پیشبرد ایده ها کمک کند و در نتیجه تیم مدیریت شرکت بدون توجه به این مسئله بازاریابان شرکت را متهم به کم کاری می کند…

راهکارِ همکاری تیم بازاریابی و مدیریتی …

اگر شما جز مدیران شرکت هستید و تمایل دارید ایده های زیادی را در شرکت خود عملی کنید ولی در عین حال تیم بازاریابی بزرگی ندارید می توانید برای ایده های خود اولویت تعیین کنید تا بازاریابان شرکت در انبوه ایده هایی که باید پی گیری کنند سردرگم نشوند. اما، ممکن است با یک مشکل دیگر هم مواجه شوید زیرا بیشتر بازاریابان اولویت بندی را تعویق کار می دانند، برای جلوگیری از چنین تفکری از بازاریابان شرکتتان همفکری بخواهید. در واقع از آن ها سوال کنید که اگر این چند ایده را داشته باشیم:

  • کدام ایده به اهداف شما نزدیک تر است؟
  • کدام ایده نتیجه ی بهتری می دهد؟
  • عملی کردن کدام ایده بازگشت سرمایه شرکت را بهتر میسر می کند؟

با آگاهی از حوزه وظایف و راهکار های حل مسائل بهتر می توانید تیم بازاریابی خود را مدیریت کرده و کمتر دچار تنش و تعارض خواهید شد.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:  کانال تلگرام آقای بازاریاب   |    پیچ اینستاگرام بزاززاده  

شماره تماس جهت مشاوره!