۲۷ فروردین, ۱۳۹۸

آیا نیاز است که مشتری را در جریان فرآیند تولید قرار دهیم؟

مشتری دارایی شرکت است. بدون مشتریان بزرگترین شرکت های دنیا نیز بازاری ندارند. بسیاری از شرکت و سازمان های بزرگ و مشهور به مشتریان خود توجه ویژه ایی دارند. آن ها تلاش می کنند تا صدای مشتریان خود را بشنوند، به خواسته و نیاز های آنان توجه کنند، شکایات آنان را بررسی کنند، در طول سال با آن ها ارتباطی مداوم داشته باشند… و بسیاری از راهکار های متعدد دیگری که در کل می توانند سبب شوند مشتری با شرکت ارتباط خوبی برقرار کند.

یکی دیگر از راهکاری مهم در جذب و حفظ مشتری، مطلع کردن مشتری از جریان تولید محصول سفارش داده شده است. این راهکار با وجود این که بسیار مهم است اما، کمتر مورد توجه نام های تجاری مشهور قرار گرفته است. شرکت دل یکی از معدود شرکت های مشهور دنیاست که معتقد است که مشتریان باید در جریان فرآیند تولید قرار بگیرند.

گام های مرحله مرحله در شرکت دل

زمانی که مشتری به شرکت دل سفارش محصولی را می دهد شرکت دل گام های مرحله به مرحله ایی را انجام می دهد تا در نهایت بتواند مشتریان خود را در جریان فرآیند تولید قرار دهد. پس از این که مشتری به شرکت دل سفارش می دهد شرکت دل ابتدا یک نامه الکترونیک ارسال می کند و به او اطلاع می دهد که سفارش را دریافت کرده و سفارش در دست پی گیری است.

شرکت دل به طور معمول پس از سپری شدن حدود یک روز برای مشتری شماره سفارش، شماره مشتری، زمان تقریبی برای تحویل محصول سفارش داده شده و برخی اطلاعات دیگر را ارسال می کند.

با این روش مشتریان شرکت دل می توانند به راحتی و با کمک اینترنت در هر لحظه متوجه پیشرفت تولید محصولی که سفارش داده اند شوند. شرکت دل از معدود شرکت هایی است که معتقد است مشتری باید در جریان فرآیند لحظه به لحظه تولید محصول قرار گیرد. به همین علت این شرکت مشتری های وفادار بسیاری در سرتاسر جهان دارد. نام های تجاری معروف دیگری هم در سطح جهان و درحوزه کاری شرکت دل فعال هستند اما، شرکت دل با استفاده از این استراتژی توانسته است گوی رقابت را از رقبای خود برباید و صدرنشین میدان رقابت باشد…

 

ممکن است به مقاله های زیر علاقمند باشید:

دیدگاه خود را ارسال کنید

نام خود را وارد کنید
دیدگاه خود را وارد نمایید.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

اگر با این شرایط موافقید، لطفا here کلیک کنید.