Skip to main content

آیا سیستم بازاریابی شما معیوب است؟

فکر می کنید که ترکیب درستی از ابزارها و روش های بازاریابی مختص بنگاه خودتان را در سیستم بازاریابی خودتان در اختیار دارید؟
در سمت رهبری یا مدیر بازاریابی سازمان هم قرار گرفته اید و از ابزارها و تکنیک هایی استفاده می کنید که شاید سازمان های رقیب بهترین نتیجه را از آنها می گیرند، اما شما از آنها نتیجه نمی گیرید.این موارد همگی نشانه هایی از یک سیستم بازاریابی معیوب است!
در این رابطه باید گفت اصولا تعادل معقولی بین فازها و مراحل مختلف سفر مشتری به منظور جذب آنها، برقراری تعامل بین آنها و نهایتا مجاب ساختن آنها به انتخاب شرکت شما برای خرید وجود ندارد.

مراحل مختلف سفر مشتری

در رابطه با این مراحل باید گفت اولین مرحله کسب اطمینان از داشتن تکنیک ها و ابزارهای مناسب برای جذب بازدید کننده یا مشتری بالقوه است.
سپس به ابزارها و تکنیک های لازم برای کمک به آنها به منظور برقراری تعامل با خودتان نیاز دارید، البته اگر در این مرحله آماده خرید کردن از شما نباشند.
و در نهایت ابزارها و تکنیک های لازم برای تشویق آنها به انتخاب شما به عنوان شریک تجاری خود.

محتوا برای مراحل مختلف قیف فروش

زمانی که تازه در پی جلب توجه مردم و مخاطبانی هستید که شما را نمی شناسند:

– محتوای غیر تخصصی و عمومی

– محتوای قابل درک برای همه

– قابل مطالعه در زمان کم

از جمله بهترین انواع محتواست.

بنابراین وبلاگ، ویدئو بلاگ، شبکه سازی یا حتی صحبت رو در رو و پادکست از ابزارهای مورد استفاده شماست.
در بخش میانی قیف فروش می توانید از محتوایی استفاده کنید که مخاطبان برای دریافت آن حاضر به ارائه اطلاعاتی از خود یا مثلا ایمیل آدرس خود هستند.
و در نهایت در بخش پایانی قیف فروش اگر به درستی از ابزارهای لازم در بخش های اول و میانی قیف استفاده کرده باشید، بخشی هست که می توانید با استفاده از ابزارهایی مثل ارائه نسخه آزمایشی یا مشاوره رایگان به مجاب کردن مشتری بپردازید.
خوب اینها تکنیک ها و روش هایی بودند که برای کسب اطمینان از صحت سیستم بازاریابی خود به آنها نیاز دارید، اما تکلیف ابزارهای لازم چه می شود؟

ابزارهای لازم برای یک سیستم بازاریابی موفق

برای موفقیت این روش ها و تکنیک های بازاریابی در واقع نیاز به دو مجموعه ابزار دارید. پیش از هر چیز بهینه سازی نتایج موتورهای جست وجو برای وب سایت شما اهمیت دارد.اول باید توجه داشته باشید که تمامی محتوای تولید و منتشر شده به طور اصولی مورد بهینه سازی قرار گرفته باشد تا مخاطبان به راحتی شما را در فضای آنلاین پیدا کنند.دوم استراتژی پیشنهاد دادن شماست. در واقع باید گفت این قدم دوم مرحله ای است که اغلب نادیده گرفته می شود. در واقع منظور مرحله ای است که به مخاطب گزینه ای برای ادامه مسیر خودش را می دهد.

این گزینه می تواند به صورت یک پیشنهاد در بالای قیف فروش باشد که مثلا پس از خواندن یک مقاله مخاطب را به خواندن یک مقاله مرتبط دیگر تشویق می کند یا مثلا مخاطب را به دانلود کردن یک فایل یا ثبت نام در یک وبینار دعوت می کند.
اینها در واقع پیشنهادهایی است که می توانید در سیستم بازاریابی خود از آنها استفاده کنید و اینگونه یک سیستم منسجم را شکل دهید.

منبع: مارکتینگ نیوز

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:  کانال تلگرام آقای بازاریاب   |    پیچ اینستاگرام بزاززاده 

شماره تماس جهت مشاوره!