۲۳ بهمن, ۱۳۹۷

آیا توجه به بازار هدف در انتخاب رنگ ها در بازاریابی موثر است؟

رنگ ها و تاثیر آن ها در بازاریابی بر کسی پوشیده نیست. در واقع شما نمی توانید تاثیر رنگ ها را در انجام یک بازاریابی موفق نادیده بگیرید. برای بهترین تاثیر گذاری در انتخاب رنگ چه در تزیین چیدمان فروشگاهتان یا چه در انتخاب رنگ نام تجاری یا همان برندتان و یا بسته بندی محصولاتتان، به بازار هدف و استراتژی های بازاریابی در بازار هدفتان توجه کنید.

رنگ های انفعالی یا رنگ های تهاجمی

برای یک بازاریابی بهتر، باید توجه کنید که، از رنگ های انفعالی استفاده کنید یا رنگ های تهاجمی. در بازار های هدف بسته به استراتژی ایی که هر بازار دارد می توانید از دو حالت انفعالی یا تهاجمی بهره ببرید. رنگ های تهاجمی به طور معمول مانند انسان های پر سر و صدا هستند اما، در مقابل رنگ های پس رو یا انفعالی مانند انسان های آرام می مانند.

رنگ های تهاجمی و پر سر و صدا

در بازاریابی؛ رنگ قرمز نوعی رنگ تهاجمی محسوب می شود که در جلب توجه مشتریان می تواند موثر باشد. این رنگ بسیار پر سر و صدا محسوب می شود و خاص است. رنگ زرد نیز همین خاصیت را دارد و می تواند یک جلب توجه کننده قوی محسوب شود. به طور معمول از رنگ های تهاجمی بر روی تبلیغ های بیلبوردی یا تبلیغ و بازاریابی سوپر مارکت ها استفاده می شود. همچنین این رنگ ها برای بسته بندی مواد غذایی های کوچک مفید هستند زیرا، می تواند به راحتی در بین قفسه های شلوغ مواد غذایی به چشم آیند.

رنگ های انفعالی یا رنگ های پس رو

رنگ های انفعالی در بیشتر موارد می خواهند خاص بودن را ترویج کنند. این رنگ ها نیز بسته به نوع بازار هدف می توانند در بازاریابی محصول یا خدمات مفید باشند. اگر یک فروشگاه لباس مجلسی بخواهد تابلویی برای مغازه خود طراحی کند می تواند از رنگ های پس رو یا انفعالی استفاده کند. این رنگ ها می توانند مغازه را به شیوه ایی خاص تر برجسته کنند.

در بازاریابی توجه به رنگ از جمله موارد ضروری است. زیرا باید با توجه به نوع کسب و کار، فعالیت هایی که قصد انجام آن را داریم و بازار هدفی که می خواهیم به آن ورود کنیم بهترین گزینه را برای بازاریابی بهتر انتخاب کنیم. اگر بتوانیم از رنگ ها به درستی بهره ببریم می توانیم در بین رقبای خود هدفمند تر و موفق تر عمل کنیم و در نهایت سود بیشتری را در بازار های مختلف کسب نماییم.

 

ممکن است به مقاله های زیر علاقمند باشید:

 

 

دیدگاه خود را ارسال کنید

نام خود را وارد کنید
دیدگاه خود را وارد نمایید.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

اگر با این شرایط موافقید، لطفا here کلیک کنید.