آموزش بدن از جهات مختلفی حائز اهمیت است زیرا یکی از دلایل آموزش زبان بدن این است که، انسان ها از صبح که بیدار می شوند تا پایان شب مشغول به مذاکره هستند. منظور از این عمل این است که اهمیت آموزش زبان بدن، فقط به علت کاربردی بودن آن در حیطهِ کاری نیست هرچند که حیطه کاری بسیار تحت شعاع فرایند گفتگو  و آموزش زبان بدن قرار می گیرد اما اگر دقت کنید شما با فرزند، همسر، اقوام و آشنایان یا همکاران خود گفتگو می کنید که این گفتگوها می تواند در قالب مذاکرات دسته بندی شود. اما برای موفقیت در این امر ابتدا باید با آموزش زبان بدن آشنا شویم و بدانیم معنی واقعی این واژه چیست؟ و آموزش زبان بدن از کجا آغاز می شود یا چه اصول و فنونی دارد؟ به همین منظور در این مطلب به بخشی از کتاب زبان بدن در بازاریابی و فروش اشاره خواهیم کرد.

آموزش زبان بدن در مذاکره

“(ولا تکونوا کالذین قالوا سمعنا و هم لا یسمعون)

و همانند کسانی نباشید که می گفتند شنیدیم ولی در حقیقت نمی شنیدند.

مذاکره به چه معناست و  اولین بار از چه مکانی مذاکره شروع می شود؟

مذاكره مهم ترين، رايج ترين و حتی ساده ترین وسيله برقراری ارتباط بين انسان هاست به شرطی که از اصول و فنون آن مطلع باشند. اولين مکانی که تجربه مذاکره را در زندگی هر فردی به و جود می آورد خانواده است. انسان ها تجربه برای مذاكره را در خانواده آغاز می کنند و این تجربه به جامعه جهاني ختم می شود. انسان ها با هم مذاكره می كنند تا برای رسيدن به نيازهاي خود و به بیان دیگر، منافع مشروع خود، به توافق برسند. با ورود سازمان های مختلف، از قبيل شركت ها، بانک ها، شهرداری ها و … مذاكر های انسان ها شکلی جدی تر و سرنوشت سازتر را به خود گرفت.

آشنایی با اصول و فنون مذاکره چه نقشی را در تجارت ایفا می کند؟

آشنایی با اصول و فنون مذاکره به انسان ها کمک می کند تا در سطوح مختلفی در کار و حتی زندگی شخصی خود با دیگران به توافق برسند، این توافق باید معقول، منصفانه و منطقی باشد، بعلاوه یک توافق مناسب باید در زمانی کوتاه و با بیشترین بهروری و کارایی حاصل آید، اما مهمترین نکته در ایجاد توافق بین افراد گروه ها و یا سازمان ها در این است که باید دو طرف توافق از نتیجه راضی باشند، در چنین حالتی می توان نتیجه گرفت به توافقی مناسب و کارا دست یافته ایم. کتاب زبان بدن در بازاریابی و فروش

با توجه به این مطالب درمی یابیم که آموزش زبان بدن تا چه اندازه می تواند در موارد مختلفِ زندگیِ کاری و شخصی راهگشا باشد زیرا با دانستن چنین مفاهیم بدون شک برقراری ارتباط بهتر صورت خواهد گرفت.

ممکن است به مقاله های زیر علاقمند باشید:

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
2 دیدگاه در آموزش زبان بدن، چگونه مذاکره کنیم و باید از چه قواعدی در این امر پیروی کنیم؟
  1. دانلود بهترین فیلم 2018 ۱۹ فروردین, ۱۳۹۷ در ۱۳:۰۳ پاسخ

    بهترین وبسایتی که تاحالا دیدم.ازتون
    متشکرم


[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

اگر با این شرایط موافقید، لطفا here کلیک کنید.