Skip to main content

آموزش زبان بدن

By فروردین ۱۹, ۱۳۹۷مقالات تخصصی بازاریابی

 

آموزش زبان بدن، چگونه مذاکره کنیم و باید از چه قواعدی در این امر پیروی کنیم؟

آموزش بدن از جهات مختلفی حائز اهمیت است زیرا یکی از دلایل آموزش زبان بدن این است که، انسان ها از صبح که بیدار می شوند تا پایان شب مشغول به مذاکره هستند. منظور از این عمل این است که اهمیت آموزش زبان بدن، فقط به علت کاربردی بودن آن در حیطهِ کاری نیست هرچند که حیطه کاری بسیار تحت شعاع فرایند گفتگو  و آموزش زبان بدن قرار می گیرد اما اگر دقت کنید شما با فرزند، همسر، اقوام و آشنایان یا همکاران خود گفتگو می کنید که این گفتگوها می تواند در قالب مذاکرات دسته بندی شود. اما برای موفقیت در این امر ابتدا باید با آموزش زبان بدن آشنا شویم و بدانیم معنی واقعی این واژه چیست؟ و آموزش زبان بدن از کجا آغاز می شود یا چه اصول و فنونی دارد؟ به همین منظور در این مطلب به بخشی از کتاب زبان بدن در بازاریابی و فروش اشاره خواهیم کرد.

آموزش زبان بدن در مذاکره

“(ولا تکونوا کالذین قالوا سمعنا و هم لا یسمعون)

و همانند کسانی نباشید که می گفتند شنیدیم ولی در حقیقت نمی شنیدند.

مذاکره به چه معناست و  اولین بار از چه مکانی مذاکره شروع می شود؟

مذاکره مهم ترین، رایج ترین و حتی ساده ترین وسیله برقراری ارتباط بین انسان هاست به شرطی که از اصول و فنون آن مطلع باشند. اولین مکانی که تجربه مذاکره را در زندگی هر فردی به و جود می آورد خانواده است. انسان ها تجربه برای مذاکره را در خانواده آغاز می کنند و این تجربه به جامعه جهانی ختم می شود. انسان ها با هم مذاکره می کنند تا برای رسیدن به نیازهای خود و به بیان دیگر، منافع مشروع خود، به توافق برسند. با ورود سازمان های مختلف، از قبیل شرکت ها، بانک ها، شهرداری ها و … مذاکر های انسان ها شکلی جدی تر و سرنوشت سازتر را به خود گرفت.

آشنایی با اصول و فنون مذاکره چه نقشی را در تجارت ایفا می کند؟

آشنایی با اصول و فنون مذاکره به انسان ها کمک می کند تا در سطوح مختلفی در کار و حتی زندگی شخصی خود با دیگران به توافق برسند، این توافق باید معقول، منصفانه و منطقی باشد، بعلاوه یک توافق مناسب باید در زمانی کوتاه و با بیشترین بهروری و کارایی حاصل آید، اما مهمترین نکته در ایجاد توافق بین افراد گروه ها و یا سازمان ها در این است که باید دو طرف توافق از نتیجه راضی باشند، در چنین حالتی می توان نتیجه گرفت به توافقی مناسب و کارا دست یافته ایم. کتاب زبان بدن در بازاریابی و فروش

با توجه به این مطالب درمی یابیم که آموزش زبان بدن تا چه اندازه می تواند در موارد مختلفِ زندگیِ کاری و شخصی راهگشا باشد زیرا با دانستن چنین مفاهیم بدون شک برقراری ارتباط بهتر صورت خواهد گرفت.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:  کانال تلگرام آقای بازاریاب   |    پیچ اینستاگرام بزاززاده  

شماره تماس جهت مشاوره!