آموزش زبان بدن

آموزش زبان بدن

 

آموزش زبان بدن، چگونه مذاکره کنیم و باید از چه قواعدی در این امر پیروی کنیم؟

آموزش بدن از جهات مختلفی حائز اهمیت است زیرا یکی از دلایل آموزش زبان بدن این است که، انسان ها از صبح که بیدار می شوند تا پایان شب مشغول به مذاکره هستند. منظور از این عمل این است که اهمیت آموزش زبان بدن، فقط به علت کاربردی بودن آن در حیطهِ کاری نیست هرچند که حیطه کاری بسیار تحت شعاع فرایند گفتگو  و آموزش زبان بدن قرار می گیرد اما اگر دقت کنید شما با فرزند، همسر، اقوام و آشنایان یا همکاران خود گفتگو می کنید که این گفتگوها می تواند در قالب مذاکرات دسته بندی شود. اما برای موفقیت در این امر ابتدا باید با آموزش زبان بدن آشنا شویم و بدانیم معنی واقعی این واژه چیست؟ و آموزش زبان بدن از کجا آغاز می شود یا چه اصول و فنونی دارد؟ به همین منظور در این مطلب به بخشی از کتاب زبان بدن در بازاریابی و فروش اشاره خواهیم کرد.

آموزش زبان بدن در مذاکره

“(ولا تکونوا کالذین قالوا سمعنا و هم لا یسمعون)

و همانند کسانی نباشید که می گفتند شنیدیم ولی در حقیقت نمی شنیدند.

مذاکره به چه معناست و  اولین بار از چه مکانی مذاکره شروع می شود؟

مذاكره مهم ترين، رايج ترين و حتی ساده ترین وسيله برقراری ارتباط بين انسان هاست به شرطی که از اصول و فنون آن مطلع باشند. اولين مکانی که تجربه مذاکره را در زندگی هر فردی به و جود می آورد خانواده است. انسان ها تجربه برای مذاكره را در خانواده آغاز می کنند و این تجربه به جامعه جهاني ختم می شود. انسان ها با هم مذاكره می كنند تا برای رسيدن به نيازهاي خود و به بیان دیگر، منافع مشروع خود، به توافق برسند. با ورود سازمان های مختلف، از قبيل شركت ها، بانک ها، شهرداری ها و … مذاكر های انسان ها شکلی جدی تر و سرنوشت سازتر را به خود گرفت.

آشنایی با اصول و فنون مذاکره چه نقشی را در تجارت ایفا می کند؟

آشنایی با اصول و فنون مذاکره به انسان ها کمک می کند تا در سطوح مختلفی در کار و حتی زندگی شخصی خود با دیگران به توافق برسند، این توافق باید معقول، منصفانه و منطقی باشد، بعلاوه یک توافق مناسب باید در زمانی کوتاه و با بیشترین بهروری و کارایی حاصل آید، اما مهمترین نکته در ایجاد توافق بین افراد گروه ها و یا سازمان ها در این است که باید دو طرف توافق از نتیجه راضی باشند، در چنین حالتی می توان نتیجه گرفت به توافقی مناسب و کارا دست یافته ایم. کتاب زبان بدن در بازاریابی و فروش

با توجه به این مطالب درمی یابیم که آموزش زبان بدن تا چه اندازه می تواند در موارد مختلفِ زندگیِ کاری و شخصی راهگشا باشد زیرا با دانستن چنین مفاهیم بدون شک برقراری ارتباط بهتر صورت خواهد گرفت.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:  کانال تلگرام آقای بازاریاب   |    پیچ اینستاگرام بزاززاده  

2 دیدگاه روشن آموزش زبان بدن

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.

فوتر سایت

سایدبار کشویی

درباره من و دوستانم

درباره من و دوستانم

سید حجت بزاززاده؛ دکتری بازرگانی گرایش بازاریابی؛ تخصص اصلی من تحقیقات بازاریابی و مشاوره در خصوص بازاریابی صنعتی است؛ البته در حوزه بازاریابی بین الملل هم به طور جدی در حال فعالیت هستم. ارتباط با صنعت را همیشه دوست داشته ام و در کنار کارهای روزمره ام، سعی می کنم بهترین تئوری ها و مقالات تخصصی در حوزه بازاریابی صادراتی و صنعتی را در قالب سایت بازاریابی آقای بازاریاب در اختیار علاقه مندان قرار دهم. شایان ذکر است که در طول 7 سال فعالیت صنعتی خود تا به حال در بیش از 150 شرکت و واحد صنعتی به عنوان مدیر بازاریابی، بازرگانی بین الملل و اکثرا مشاور بازاریابی صادراتی همکاری داشته ام؛ بر این باورم راه موفقیت صنعت ایران در حوزه فروش و بازاریابی داخلی و بین الملل مجهز شدن به ابزار بازاریابی صنعتی و تحقیقات بازاریابی است!

تلفن: 02122733086 

ایمیل:  Info@mrioi.com

سایت آقای بازاریاب: Mrvisitor.ir

کلینیک مشاوره کسب و کار ایده: Mrioi.com

موسسه تحقیقات بازار ایده سازان بازار فردا: Mrioi.co

آدرس: تهران، تجریش، غلام جعفری، پلاک 37.

Social Media

Call Now Buttonجهت مشاوره رایگان کلیک کنید