۳۰ آبان, ۱۳۹۷

آشنایی با کتاب نترس کارآفرین شو!

کارآفرین شخصیتی است که در تهدید ها، فرصت را می بیند. در ضعف ها، قوت را یافت می کند. چنین شخصیتی می تواند کارآفرین باشد و نگاه متفاوت او به موضوعات پیرامونش سبب رشد شخصیت او در این حوزه می شود. اما آیا هر کارآفرین لزوما به موفقیت دست می یابد؟ آیا در هر ضعفی، قوتی است که بتواند موفقیت را سبب شود؟ یا آیا در هر فرصتی که با تهدید ها نمود پیدا می کنند می توان موفق شد؟ به همین دلایل گاهی کارآفرین نیز با شکست مواجه می شود و البته شکست در فرآیند کارآفرینی بسیار طبیعی است و لازمه رشد و نمو هر کسب و کاری است و کارآفرین و کارآفرینی نیز از این قاعده مستنثنی نیست!

در ایران کارآفرین ها معمولا با چالش های زیادی روبرو هستند. یکی از این چالش ها عدم موفقیت آن ها در کسب و کاری است که قصد دارند در آن موفق شوند. معمولا افراد این گونه تصور می کنند که  کارآفرینان موفق بدون چالش به موفقیت دست یافته اند در حالی که این گونه نیست! و هر موفقیتی همواره با سختی همراه بوده است. هیچ گاه نمی شود گفت که کارآفرین با شکست مواجه نخواهد شد اما، مهم تر از آن این است که کارآفرین یاد بگیرد که علل شکستش چیست؟ و در پی حل ریشه های شکست بر آید. در واقع یافتن و درک این مفاهیم نیز خود نوعی چالش تلقی می شود زیرا، بسیاری از کارفرینان نیز در مواجه با شکست دلسرد می شوند بدون این که بخواهند علل شکست خود را دریابند! آن چیزی که از یک کارآفرین معمولی یک کارآفرین موفق می سازد رشد همین تفکر است. یافتن علل شکست ها و ضعف هایی که سبب می شود فرایند کارآفرینی با تعویق روبرو شود مهمترین وظیفه و چالش کارآفرینانی است که افقی بلند مدت را برای خود ترسیم کرده اند. به همین دلیل و برای بررسی بیشتر این موضوع به بررسی اجمالی کتابی با عنوان “نترس کارآفرین شو” می پردازیم تا بتوانیم دیدگاهی بهتر را برای شما ترسیم نماییم.

 

تقلید از دیگران

آن چه برای آقای الف نتیجه‌بخش است، شاید برای آقای ب کارساز نباشد. بسیاری از آدم‌ ها به این دلیل وارد یک کسب و کار می ‌شوند یا یک کسب و کار خاصی را انتخاب می ‌کنند که شاهد موفقیت دیگران در این کسب و کار بوده‌ اند و فکر می ‌کنند اگر آن ها نیز به این کار اقدام کنند، موفق خواهند شد. بهتر است این ایده‌ ی خام را از طریق مشاوره ‌های مناسب قوام بیاورید، و نقاط افتراق و تمایز خود را نسبت به دیگران باز شناسید. تقلید بدون مشورت به بن‌بست می ‌رسد. هرگز تقلید نکنید، نوآوری کنید.

 

عدم حساب و کتاب

باید حساب و کتاب هر ریالی را داشته باشید که در کسب و کارتان به‌دست می‌ آورید. اغلب اوقات، بسیاری از کارآفرینان حساب و کتاب فروش ‌های روزانه‌ شان را ندارند. وقتی یک روز فروش می ‌کنند، با این‌ فکر که فردا هم می ‌توانند به همان میزان فروش کنند، سودشان را خرج نیاز های شخصی می ‌کنند. اگر می ‌خواهید در کسب و کارتان موفق شوید، باید حساب و کتاب هر ریال از درآمدتان را داشته باشد. حتما برای خرج ‌هایتان برنامه‌ریزی دقیق داشته باشید، زیرا اگر می ‌خواهید کسب و کارتان رشد کند، باید ۶۰ درصد از سودتان به کسب و کار برگردد؛ به علاوه، یک‌ دهم از آن را نیز به عنوان مالیات باید کنار بگذارید. کتاب نترس کارآفرین شو

 

امیدواریم این مطالب دیدگاه خوبی را در زمینه کارآفرین و کارآفرینی به شما منتقل کرده باشد و بتواند افقی روشن را برای شروع فرآیند کارآفرینی برای شما باز کرده باشد. برای اطلاعات بیشتر از کتاب ذکر شده می توانید نام آن را در سایت جستجو کنید.

 

ممکن است به مقاله های زیر علاقمند باشید:

 

 

دیدگاه خود را ارسال کنید

نام خود را وارد کنید
دیدگاه خود را وارد نمایید.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

اگر با این شرایط موافقید، لطفا here کلیک کنید.