زبان-بدن-در-بازاریابی-و-فروش, بزاززاده

زبان بدن در بازاریابی و فروش

در ارتباط با تکنیک های بازاریابی و فروش کتب متعددی نوشته شده اما، کمتر کتابی به تبیین جایگاه استراتژیک ارتباطات غیر کلامی پرداخته است. پروفسور آلبرت محرابیان به این امر پی برد که ارتباطات غیر کلامی نسبت به سایر ابزار های ارتباطی بیشترین تاثیر را در ذهن مخاطب خواهد داشت.

زبان بدن در بازاریابی و فروش

مخاطب ما در اینجا یک مشتری است، همان کسی که قرار است به او، ایده خدمات و کالای خود را بفروشیم؛ ما برای برقراری ارتباط بهتر با وی از سه ابزار کلیدی

  • کلمات
  • لحن بیان و
  • حرکات بدن که به آن همان زبان بدن می گوییم استفاده می کنیم.

زبان بدن دارای اهمیت خاصی است این نوع از زبان می تواند منجر به موفقیت یا عدم موفقیت ما به عنوان یک بازاریاب و فروشنده ی حرفه ایی شود.

شناخت لازمه ی هر حرکتی است و برای شروع یک بیزنس خوب باید بدانیم شریک تجاری ما، چه بازخوردی از ایده،خدمات و یا کالای ما دارد. انسان ها به دلایل مختلف آن چیزی را که در ذهن دارند بیان نمی کنند؛ حال ما به عنوان یک فروشنده ی حرفه ایی چه طور بتوانیم در کمترین زمان بازخورد مناسبی از فرآیند مذاکره خود بگیریم و به این نتیجه برسیم که آیا این معامله می تواند مفید باشد یا نه.

همه ما از زمانی که از خواب بیدار می شویم در محیط خانواده یا محل کار در ارتباط با همنوعان خود هستیم و جالب تر اینکه به نحوی در حال خرید و فروش ایده های خود به دیگران هستیم؛ لزوماً برای این معامله نباید پولی جا به جا شود؛ همین که طرف مقابل طرز نگاه ما را نسبت به موضوعات قبول کند یعنی این که ما توانسته ایم ایده خود را بفروشیم!

پس به بیان دیگر همه ما یک فروشنده هستیم. با این استدلال، شناخت کامل زبان بدن مشتری می تواند به نیروی عظیم و کاربردی تبدیل شود که به ما کمک می کند تا از بسیاری از دو راهی ها، شک ها و تردید ها رهایی یافته و در نهایت تصمیم های اثربخش تر و کارآمدتری را بگیریم.

در کتاب پیش روی ما در چهارده فصل، به صورت روان و خلاصه زبان بدن را مورد تحلیل و بررسی قرار می دهیم و کاربرد های هر بخش را با توجه به شرایط مختلف و فرهنگ کشور های متفاوت مورد بررسی قرار می دهیم. این کتاب با نگاهی خلاصه اما کاربردی، دید نویی را به علاقه مندان به مباحث زبان بدن به خصوص دانشجویان رشته های مدیریت بازاریابی و فروش ارائه می دهد.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:  کانال تلگرام آقای بازاریاب   |    پیچ اینستاگرام بزاززاده  

فوتر سایت

سایدبار کشویی

درباره من و دوستانم

درباره من و دوستانم

سید حجت بزاززاده؛ دکتری بازرگانی گرایش بازاریابی؛ تخصص اصلی من تحقیقات بازاریابی و مشاوره در خصوص بازاریابی صنعتی است؛ البته در حوزه بازاریابی بین الملل هم به طور جدی در حال فعالیت هستم. ارتباط با صنعت را همیشه دوست داشته ام و در کنار کارهای روزمره ام، سعی می کنم بهترین تئوری ها و مقالات تخصصی در حوزه بازاریابی صادراتی و صنعتی را در قالب سایت بازاریابی آقای بازاریاب در اختیار علاقه مندان قرار دهم. شایان ذکر است که در طول 7 سال فعالیت صنعتی خود تا به حال در بیش از 150 شرکت و واحد صنعتی به عنوان مدیر بازاریابی، بازرگانی بین الملل و اکثرا مشاور بازاریابی صادراتی همکاری داشته ام؛ بر این باورم راه موفقیت صنعت ایران در حوزه فروش و بازاریابی داخلی و بین الملل مجهز شدن به ابزار بازاریابی صنعتی و تحقیقات بازاریابی است!

تلفن: 02122733086 

ایمیل:  Info@mrioi.com

سایت آقای بازاریاب: Mrvisitor.ir

کلینیک مشاوره کسب و کار ایده: Mrioi.com

موسسه تحقیقات بازار ایده سازان بازار فردا: Mrioi.co

آدرس: تهران، تجریش، غلام جعفری، پلاک 37.

Social Media

Call Now Buttonجهت مشاوره رایگان کلیک کنید