Skip to main content

تبلیغ نام تجاری گردشگری در بازاریابی گردشگری کشور

By اردیبهشت ۲۷, ۱۳۹۶مقالات تخصصی بازاریابی

در مطلب های گذشته به این موضوع پرداختیم که چگونه می توان یک نام تجاری مناسب را برای بازاریابی گردشگری کشور ساخت. در این مطلب قصد داریم به این مهم بپردازیم که هنگامی که توانستیم نام تجاری را ایجاد نماییم، چگونه می توان آن را به بهترین وجه ممکن تبلیغ کرد.

نام تجاری گردشگری در بازاریابی گردشگری کشور

برای ساخت تبلیغ نام تجاری گردشگری کشور خودتان خلاق باشید تا بتوانید بازار یابی گردشگری را متحول کنید. این به این معناست که در ساخت تبلیغ، ذهن شما مانند یک کاغذ سفید است، اما شما به عنوان یک بازاریاب برای نام تجاری گردشگری کشور باید یک تبلیغ خاص  بسازید هیچ کس دوست ندارد بداند شما چه تفکری در ذهن خود جای می دهید اما، همه ی افراد برایشان خروجی کار شما که همان تبلیغ است باید خلاق باشد. در دنیای تجارت و بازاریابی گردشگری، مردم جهان به تبلیغ های مختلف مصونیت پیدا کرده اند. این بی تفاوتی در گردشگر ها نسبت به تبلیغ های متفاوت و رنگارنگ؛ کار شما را سخت می کند اما، غیر ممکن نه…!

برای تبلیغ نام تجاری گردشگری کشور ایران باید بتوانید اندیشه ایی ارائه کنید که از مرز بی تفاوتی گردشگر ها عبور کند، اندیشه هایی که در خلا باشد شما را موفق نمی کند بلکه، شما باید یک راه و روشی را در تبلیغ نام تجاری کشورتان ارائه دهید که عملی باشد، نه رویایی… باید بتوانید با تبلیغ نام تجاری کشور خود، با گردشگران ارتباط برقرار کنید و تبلیغ شما باید یک یا دو پیام کلیدی خاص داشته باشد، چیزی که در تبلیغ بقیه کشور ها نباشد و گردشگری کشور شما را خاص کند اما، قابلیت عملی شدن هم داشته باشد. مثلا نگویید: بهشت رویا های شما ایران…چون ساختن بهشت یعنی ساختن تمام آرزوها، آن هم بدون نقص. شما نمی توانید تضمین دهید که این شعار را عملی می کنید زیرا، سلیقه ی مردم دنیا با شما تفاوت زمین تا آسمان دارد، ممکن است هتلی در ایران برای شما بهشت باشد و برای یک اروپایی برزخ و برای شخصی از قاره آفریقا فوق بهشت… تبلیغ را خاص کنید اما، نه با دروغ، این مهم ترین اصل در بازاریابی و تبلیغ است که در بازاریابی گردشگری هم صدق می کند. می توانید جمله معقولی ارائه کنید؛ بهتر است به جای بهشت بگویید با سفر به ایران؛ تاریخ و تمدن را حس کنید، این واقعیتی از تاریخ و تمدن چندین هزار ساله ی گردشگری در ایران است، که قابلیت عملی شدن هم دارد زیرا، کشور ایران از مکان ها و بنا ها و فرهنگی چندین هزار ساله شکل گرفته است. اولین اصل در تبلیغ و بازاریابی گردشگری برای نام تجاری یک کشور، ساخت تبلیغ معقول و خاص است.

دومین اصل این است که یک نام تجاری گردشگری زمانی که در بازار جا می افتد، خصوصیت های شناخته شده ایی دارد مثلا شما می دانید آنتالیا جایی برای خوش گذارانی است ولی یک نام تجاری گردشگری جدید چه طور؟ نام های تجاری گردشگری با سابقه برای خود چیزی به نام وزنه یا اندازه ی نام تجاری دارند اما، نام های تجاری گردشگری جدید در ابتدا وزنی ندارند و تبلیغ به آن ها وزن می دهد. اگر نام تجاری گردشگری کشور شما تاریخ، تمدن، احساس، زیبایی و… را شامل می شود و به بیانی وزن دارد تبلیغ خود را هم خاص و وزن دار طراحی کنید.

رعایت این دو نکته می تواند تبلیغ نام تجاری گردشگریِ کشور شما را خاص، بدون دروغ، وزن دار و غنی کند.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:  کانال تلگرام آقای بازاریاب   |    پیچ اینستاگرام بزاززاده  

شماره تماس جهت مشاوره!