Skip to main content

سهم بازاریابی کوکاکولا در بازار….

شرکت کوکاکولا اولین بار توسط دکتر جان پمبرتون تاسیس و پایه گذاری شد . امروز این شرکت مهم در صنعت نوشیدنی با عملکرد جهانی اش در بیشتر از ۲۰۰ کشور با ادارات مرکزی اش در ایالات متحده آمریکا واقع شده است. امروزه بیش از ۳۰۰ برند نوشیدنی و بالاتر از ۶ بیلیون نوشیدنی در سرتاسر دنیا در روز مصرف می شود.

در حال حاضر شعار کوکاکولا عوض شده است: “مفید برای همه کسانی که با تجارت ما همراه شوند. “ این شعار؛ شعار امروز این شرکت است و شرکت کوکاکولا  امیدوار است که نوشیدنی های خود را با بهترین کیفیت برای همگان، و نیز برای پرسنل رده بالای خود فراهم کند.

سهم بازاریابی کوکاکولا در بازار

بازاریابی بخشی است که در برنامه تجارت، قیمت، ارتقاء و توزیع محصول های هر شرکتی استفاده می شود و این شرکت نیز از این قانون مستثنا نیست. بازاریابی شرکت کوکاکولا شامل:

  • آنالیز موقعیت
  • هدف تجارت
  • هدف های عینی
  • استراتژی بازاریابی و سرشتن آن ها
  • نظارت و کنترل می باشد.

شرکت کوکاکولا بیشتر از یک قرن است که در حال فعالیت است و بسیار موفق بوده است. رسیدن به این سطح  از کمال در دوره حیات تجارت یک محصول بسیار متداول و رایج است، و در عین حال بسیار ناچیز نیز می باشد (با در نظر گرفتن مدت یک قرن )

شرکت  کوکاکولا بیشترین سهم  بخش نوشیدنی گازدار، حدود تقریبا ۸۵ % را به خود اختصاص داده است. نام بازرگانی شرکت کوکاکولا شناخته شده ترین در دنیا محسوب می شود. قرار داد شرکت کوکاکولا با شرکت های بطری سازی، ثابت است. کوکاکولا می تواند جانشین دیگر نوشیدنی های ساخته شده توسط کمپانی های قابل رقابت دیگر شود.  این رقبا ممکن است که در راستای توسعه  استراتژی های بازاریابی بخواهند شرکت کوکاکولا را حذف کنند و این ممکن است یک رکود اقتصادی در دوره ای از حیات تجاری را برای این شرکت ایجاد کند.

شرکت های نوشیدنی برای همه مصرف کنندگان عادی هستند. به هر حال برخی برند ها وجود دارند که برخی مصرف کنندگان خاص را هدف می گیرند. برای مثال؛ نوشیدنی های ملایم و  گوارای رژیمی کوکاکولا هدف مصرف کنندگانی هستند که سن بالایی دارند و یا بین ۲۵ تا ۳۹ سال سن دارند، همچنین برای ورزش های قدرتی آبی، کسانی که به تناسب و سلامتی و ورزش اهمیت می دهند هدف هستند و نیز نوشیدنی آبمیوه ای که برای کودکان بین ۵ تا ۱۲ سال تولید می شوند. این نوع تجارت به تجارت بخش بندی شده نزدیک تر است.

 کوکاکولا زمانی که آگهی تبلیغاتی انجام می دهد، یک هدف اولیه دارد و آن گروه سنی ۱۳ تا ۲۴ سال می باشد و یک هدف ثانویه که گروه سنی ۱۰ تا ۳۹ سال را شامل می شود.

 هدف های کوکاکولا شامل رفع نیاز ها و خواسته های همه علاقه مندان به نوشیدنی ها می شود.  کوکاکولا در درجه دوم  هدف های خود در پی بالا بردن سود سهام داران  از طریق افزایش سهم بازار خود است یعنی استراتژی بازاریابی. شرکت کوکاکولا توانسته با بازاریابی مناسبی به رقابت خود تا به امروز ادامه دهد.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:  کانال تلگرام آقای بازاریاب   |    پیچ اینستاگرام بزاززاده  

شماره تماس جهت مشاوره!