زیاد طول کشیده است؟ صفحه بارگذاری را ببندید.
سایت بازاریابی آقای بازاریاب

آموزش زبان بدن، چگونه مذاکره کنیم و باید از چه قواعدی در این امر پیروی کنیم؟

آموزش بدن از جهات مختلفی حائز اهمیت است زیرا یکی از دلایل آموزش زبان بدن این است که، انسان ها از صبح که بیدار می شوند تا پایان شب مشغول به مذاکره هستند. منظور از این عمل این است که اهمیت آموزش زبان بدن، فقط به علت کاربردی بودن آن در حیطهِ کاری نیست هرچند که حیطه کاری بسیار تحت شعاع فرایند گفتگو  و آموزش زبان بدن قرار می گیرد اما اگر دقت کنید شما با فرزند، همسر، اقوام و آشنایان یا همکاران خود گفتگو می کنید که این گفتگوها می تواند در قالب مذاکرات دسته بندی شود. اما برای موفقیت در این امر ابتدا باید با آموزش زبان بدن آشنا شویم و بدانیم معنی واقعی این واژه چیست؟ و آموزش زبان بدن از کجا آغاز می شود یا چه اصول و فنونی دارد؟ به همین منظور در این مطلب به بخشی از کتاب زبان بدن در بازاریابی و فروش اشاره خواهیم کرد.

آموزش زبان بدن در مذاکره

“(ولا تکونوا کالذین قالوا سمعنا و هم لا یسمعون)

و همانند کسانی نباشید که می گفتند شنیدیم ولی در حقیقت نمی شنیدند.

مذاکره به چه معناست و  اولین بار از چه مکانی مذاکره شروع می شود؟

مذاكره مهم ترين، رايج ترين و حتی ساده ترین وسيله برقراری ارتباط بين انسان هاست به شرطی که از اصول و فنون آن مطلع باشند. اولين مکانی که تجربه مذاکره را در زندگی هر فردی به و جود می آورد خانواده است. انسان ها تجربه برای مذاكره را در خانواده آغاز می کنند و این تجربه به جامعه جهاني ختم می شود. انسان ها با هم مذاكره می كنند تا برای رسيدن به نيازهاي خود و به بیان دیگر، منافع مشروع خود، به توافق برسند. با ورود سازمان های مختلف، از قبيل شركت ها، بانک ها، شهرداری ها و … مذاكر های انسان ها شکلی جدی تر و سرنوشت سازتر را به خود گرفت.

آشنایی با اصول و فنون مذاکره چه نقشی را در تجارت ایفا می کند؟

آشنایی با اصول و فنون مذاکره به انسان ها کمک می کند تا در سطوح مختلفی در کار و حتی زندگی شخصی خود با دیگران به توافق برسند، این توافق باید معقول، منصفانه و منطقی باشد، بعلاوه یک توافق مناسب باید در زمانی کوتاه و با بیشترین بهروری و کارایی حاصل آید، اما مهمترین نکته در ایجاد توافق بین افراد گروه ها و یا سازمان ها در این است که باید دو طرف توافق از نتیجه راضی باشند، در چنین حالتی می توان نتیجه گرفت به توافقی مناسب و کارا دست یافته ایم. کتاب زبان بدن در بازاریابی و فروش

با توجه به این مطالب درمی یابیم که آموزش زبان بدن تا چه اندازه می تواند در موارد مختلفِ زندگیِ کاری و شخصی راهگشا باشد زیرا با دانستن چنین مفاهیم بدون شک برقراری ارتباط بهتر صورت خواهد گرفت.

ممکن است به مقاله های زیر علاقمند باشید:

دیدگاه بگذارید

واحد تامین محتوا

تامین محتوا:
موفق باشید

دانلود بهترین فیلم 2018

بهترین وبسایتی که تاحالا دیدم.ازتون
متشکرم

#
سلام آقای بازاریاب هستم!
عضویت در کانال تلگرام


درباره آقای بازاریاب

با عنایت به اینکه کشور عزیزمان ایران از پتانسیل های بالایی در زمینه های مختلف تولیدی، صنعتی، خدماتی و گردشگری برخوردار است؛ به همراه دوستان خوبم بر آن شدیم تا با تشکیل یک تیم حرفه ای شامل مجموعه ای از اساتید، کارشناسان، صاحبان صنعت و کارآفرینان موفق به ایجاد یک وب سایت تخصصی بازاریابی و بازرگانی با رویکرد کاربردی بپردازیم. بر این اساس سایت بازاریابی آقای بازاریاب در تیر ماه سال ۱۳۹۴، با تمرکز بر حوزه های آموزش، پژوهش، مشاوره و همچنین اجرای برنامه های بازاریابی و تحقق فعالیت های بازارشناسی، بازاریابی، بازارداری و فروش را تأسیس کنیم. به کار گروهی اعتقاد داشته و بر این باوریم که با یک فعالیت منسجم علمی و کاربردی می توان حرفه بازاریابی، بازرگانی و فروش محصولات تولیدی و خدماتی کشور را در عرصه داخلی و بین المللی متحول کرد. در حال حاضر با در اختیار داشتن نیروهای حرفه ای در ایران، عراق، ترکیه، قطر، عمان، کویت، امارات متحده عربی، سوئد، فرانسه، آلمان، روسیه، آلبانی، کشوره های غرب آفریقا، کانادا، مکزیک، اسپانیا، سوئیس و دیگر کشورهای مختلف جهان قادر به ارائه انواع خدمات بازاریابی و فروش در حوزه بین الملل هستیم.